SON DAKİKA

AÇIK ALANLARA SİGARA YASAĞI

ASAYİŞGenelGÜNDEMSAĞLIKSONDAKİKA

GÜVENLİK GÜÇLERİ VE AİLELERİN İŞBİRLİĞİ BAŞARILI SONUÇ VERDİ

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada; Güvenlik güçlerinin son dönemde terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar örgüt içinde korku ve paniği artırdı. Örgütten kaçışlar son yılların en üst seviyesine çıktı. Ayrıca güvenlik güçleri terörle mücadelede askeri yöntemlerin yanı sıra psikolojik ve sosyolojik yöntemleri de denediğini, bu süreçte güvenlik güçlerinin aklı-gücü, çocuklarını teröre kaptıran ailelerin de desteğini alarak yürüttüğü ikna çalışmaları sayesinde 2019 ilk dört ayında 127 örgüt mensubu teslim olduğunu aktardı. Teslim olanlardan 82’si terör örgütünden ikna yöntemiyle ayrıldı.

ANNE YÜREĞİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHINI YENDİ

Bir anne evladı için iki gece kayanın üzerinde sabahladı.

Evladı için terör örgütünün yurt dışı kampına giden bir anne,  iki gece kayanın üzerinde sabahlayarak,  çocuğunu örgütten kurtardı. “Çocuğumu almadan hiçbir yere gitmiyorum” diyen annenin ısrarı terör örgütünü pes ettirdi.

TUZAĞA DÜŞÜRÜLEN YAŞ ARALIĞI

Bakanlık, 13-25 yaşındaki çocuklar ve  gençler örgütün tuzağına düştüğü,

örgüte katılım çağına bakıldığında büyük çoğunluğun 13-25 yaşları arasındaki ergenlik ve geç ergenlik dönemindeki bireyler olduğu görüldüğü, zorla dağa gönderilen bu yaş gruplarındaki çocuklar,  terör örgütü içinde cinsel saldırılar, istismarlar, aşağılamalara maruz kaldığını belirtti. PKK/KCK içinde kapana sıkışmış çocuklar- gençler  ‘gidecek bir yeri olmadığı’, ‘kaçmanın da  mümkün olmadığını’ düşüncesinde olduğunu açıkladı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN “BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”  KORKULARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla dile getirdiği “Bir gece ansızın gelebiliriz” ifadesinin teröristlerin korkulu rüyası olduğunu, teslim olan teröristler mülakatlarında  anlattıklarını aktardı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.