SON DAKİKA

GÜVENLİK GÜÇLERİNİN BAŞARILI OPERASYONLARI

Bu haber 15 Aralık 2018 - 13:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Güvenlik güçleri yürüttüğü başarılı operasyonlarla tefecilerin adeta iflahını kesti…

İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Güçleri vatandaşların kazanımlarına göz diken tefecilere yönelik operasyonlarına aralıksız devam ettiğini açıkladı. Bakanlık, bu yıl tefecilere yönelik düzenlenen operasyonların geçen yıla göre yüzde 48’lik bir artış gösterdiğini, Operasyonlarda gözaltına alınan bin 697 şüpheliden, 196’sının tutuklandığını bildirdi. 

GÜVENLİK GÜÇLERİ TEFECİLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre; 2018’de güvenlik güçlerince, 668 tefecilik olayına müdahale edilirken,  bu olaylarda bin 697 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin 196’sı tutukladı. 2017 yılında ise bin 112 kişi gözaltına alınmış, bunların 68’i tutuklanmıştı.

YAPTIRIMLAR ARTIYOR

Vatandaşları mağdur eden tefecilere yönelik yürütülen operasyonlar, geçen yıla göre yüzde 48’lik bir artış gösterirken, Mali Suçlar Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) ile birlikte, tefecilik suçunun önlenebilmesi için ihbarlar harici, tefecilik tespitine yönelik çalışmalara devam edildiğini açıklayan İçişleri Bakanlığı, özellikle modern tefecilik olarak tabir edilen “Pos Tefecilerine” yönelik gerekli önlemler alınması için İl Emniyet KOM Birimlerince çok sayıda soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;  ‘İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda suç işlemek için örgüt kurma, yönetme ve tefecilik gibi suçların yaptırımlarına yönelik yapılacak çalışma sayesinde,  bu suçlarla daha etkin mücadele edileceğini bildirdi.en operasyonların geçen yıla göre yüzde 48’lik bir artış gösterdiğini, Operasyonlarda gözaltına alınan bin 697 şüpheliden, 196’sının tutuklandığını bildirdi. 

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.