SON DAKİKA

İÇ ANADOLU BİRLİĞİ PURSAKLAR’DA MÜHRÜNÜ BASTI!

Bu haber 08 Şubat 2019 - 1:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İç Anadolu Birliği Genel Başkanı (İÇAN) İsmet Taş öncülüğünde Sivil Toplum Örgütleri Pursaklar Tebessüm Düğün Salonu’nda bir araya geldi. 

 Programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz, Sivil Toplum Örgütlerinin Genel Başkanları, üyeleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. 

Program açılış konuşmasını İç Anadolu Birliği Genel Başkanı İsmet Taş tarafından gerçekleştirildi. Genel Başkan Taş konuşmasına, sevinçlerinin dorukta olduğunu çünkü Mehmet Özhaseki sevdalılarının ve Ayhan Yılmaz hayranlarının salonu doldurduklarını ifade ederek başladı. Genel Başkan İsmet Taş, İç Anadolu Birliği adına Belediye Başkan adaylarına, Türkiye’nin bir çok ilinden gelen Sivil Toplum Örgütlerine, tüm konuklara katılımları için şükranlarını dile getirdi ve “Türkiye’yi pursaklarda buluşturan bu etkinlikle Pursaklar tarihinin en önemli gününü yaşadı” ifadelerini kullandı. 

Ardından söz alan Ayhan Yılmaz, Pursaklar’da yeni hizmetlerin gerçekleşmesinde gece gündüz gayret göstereceklerini dile getirdi. Cumhur ittifakı ile birlikte seçimlere giriyor olmanın önemine dikkat çeken Yılmaz; “ Devletin bekâsı söz konusu ise gerisi teferruattır” şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında sahip olduğumuz Anadolu coğrafyasının dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğuna dikkat çekerken aynı zamanda yaşadığımız coğrafyanın yeraltı ve yerüstü olmak üzere iki dezavantaj olduğu söyledi. Yer altı dezavantajının depreme dayandığını gerek yerel yönetimlerin, hükümetlerin, gerekse ev yaptıracak vatandaşların dikkatli olması tavsiyelerinde bulundu. İkinci dezavantaj olarak ise yerin üstünde dış güçlerin, fitne odaklarının bitmek bilmediğini, dışarıdan tahrikli ve destekli özellikle finanse edilerek ülkemizin huzuru kaçırmaya çalıştıklarını dile getirdi. Yüzyıllardır bu topraklarda yaşadığımız insanlarla etnik köken ve din üzerinden kavga alanları oluşturmaya çalıştıklarına vurgu yapan Özhaseki, üzerinde yaşadığımız, şüheda kanlarıyla sulanmış bu coğrafyayı, zalim dünyanın merhamet adası olarak tanımladı. Özhaseki; “Bu güzel coğrafyamız yüzyıllardan günümüze kadar merhamet adası oldu ve olmaya devam ediyor” dedi. 

Bunun yanı sıra uzun yıllar belediyecilik görevinde bulunan, halka sunduğu güzel hizmetlerle bilinen Özhaseki, belediye idareciliğinin önemine ve belediye başkanlarının taşıdıkları sıfatların da büyük ölçüde önem arz ettiğine vurgu yaptı. 

3 ay boyunca yapılan çalışmalar ve sonucunda bir çok proje hazırladıklarını söylen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Kızılay’dan Havaalanına kesintisiz bir şekilde gidecek olan raylı sistemlerin ara ara tıkandığı yerleri nasıl gidileceğini belirlediklerini, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile Kuyubaşı arasındaki raylı sistem çalışmasında Kızılay’a giden hattın ve Kuyubaşı’ndan havaalanına giden ray hattının eksikliklerinin giderileceğinin işaretini verdi. Aynı zamanda, Siteler, Dikimevi’nden NATO yoluna, Etlik bölgesine bağlanacak hatları belirlediklerini yollarda yapılacak işler hususunda çalıştıklarını, millet bahçeleri, yeşil alanları, gençler için, kadınlar için projeler hazırladıklarını sözlerine ekledi. Özhaseki, tarih kokan şehrimiz Ankara için özellikle ticaret ve sanayiyi canlandırmak adına kültür yolu projesiyle çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Başta İÇAN Genel Başkanı İsmet Taş olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek sözlerine son verdi. 

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.