SON DAKİKA

İÇ GÜVENLİK OPERASYONLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİLİYOR

Bu haber 10 Aralık 2018 - 11:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada; son bir hafta içerisinde İç Güvenlik Operasyonları kapsamında 1 Ölü, 19 Sağ, 6 Teslim olmak üzere toplam 26 terörist etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ile İç Güvenlik Operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 2.817 operasyon yapıldığı kaydedildi. Terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 926 Terör (PKK/KCK 175, SOL 9, DEAŞ 46, FETÖ/PDY 696), 3.290 Uyuşturucu ve Kaçakçılık suçlarından ve 187 Düzensiz Göçle Mücadele kapsamında olmak üzere toplam 4.403 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Açıklamada ayrıca, uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadeleye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında 3.290 kişi gözaltına alındığı ifade edildi.

ÇOCUKLARIN ZARARLI FAKTÖRLERDEN UZAK TUTULMASI

İçişleri Bakanlığı, bunun yanı sıra asayiş uygulamaları ile çocukların her türlü zararlı faktörden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, okul önleri ile parklarda önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak 5 Aralık 2018 Çarşamba günü okul önleri ile çevresindeki elektronik oyun salonlarında, internet kafelerde ve halkın yoğun olarak bulunduğu park, bahçe, vb. yerlerde 48.777 personelin katılımı ile 16.500 okul çevresinde ve 10.157 parkta “Huzurlu Parklar Ve Okul Önleri Uygulaması” gerçekleştirildiği  kaydedildi.

SİBER SUÇLAR

Bakanlık, terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 310 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapıp,238 kişiyi tespit ederek siber suçlarla mücadele ettiğini açıkladı.

DÜZENSİZ GÖÇLE  MÜCADELE

Düzensiz göçle  mücadele’de ise; 503’ü denizlerde olmak üzere toplam 4.567 düzensiz göçmen yakalanmış, düzensiz göçmenlerin yasadışı yollarla yurtiçine girmesine ve yurtdışına çıkmasına aracılık eden 187 organizatörün gözaltına alındığı açıklandı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.