SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI: EKİM AYINDAKİ OPERASYONLARDA KIRMIZI LİSTEDE ARANAN 11 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bu haber 04 Kasım 2019 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bakanlık Faaliyetlerini İçeren ‘Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Çataklı: “Öncelikle Barış Pınarı Harekatında emeği geçen herkese şükranlarını sunarak söze başladı: “Başarılı operasyonlarımızın altında şehitlerimizin fedakarlığı ve destekleri yatmaktadır. Milletimiz şehitlerini asla unutmayacak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilere de acil şifalar diliyorum” diyerek söze başladı.

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı; İçişleri Bakanlığı’nın ana gündem maddesi olan terörle mücadelede,  Ekim ayında kırsal alanda 3’ü büyük, 37’si orta çaplı olmakla birlikte toplam 9 bin 885, şehirlerde ise 1857 operasyonların gerçekleştiridiğini aktardı.

Çataklı, gerçekleştirilen bu operasyonlar içerisinde İçişleri Bakanlığınca kırmızı bültende aranan sözde üst düzey 11 teröristin yanı sıra toplamda 175 terörist etkisiz hale, 108 sığınağın da kullanılamaz hale getirildiğini ve çok sayıda silahın ele geçirildiğini belirtti.

Bunun yanı sıra, uyuşturucu ile mücadelede çok sayıda uyuşturucu maddesinin ele geçirildiğini, Asayiş’te ise mal ve oto hırsızlığında büyük düşüş yaşandığı açıklamalarında bulundu. Ayrıca ülke genelinde ‘Güven Huzur’ uygulaması ile 3497 aranan şahıs yakalandığını ve 35 bin 105 araca işlem yapıldığını belirtti.

İsmail Çataklı bunun yanı sıra; Siber suçlarla mücadelede etkin bir şekilde çalışma yürütülerek Terör suçları kapsamında 4 bin 654 sosyal medya hesabına işlem tespiti yapıldığını, tespit edilen 2 bin 712 kişi hakkında ise yasal işlem yapıldığını açıkladı.

Düzensiz göç konusunda da değinen Çataklı,  ülke genelinde toplam 58 bin 94 düzensiz göçmenin yakalandığını,

366 bin 186 Suriyeli’nin ülkelerine döndüğünü, ülkemizde ise 3 milyon 680 bin 603 kayıtlı Suriyeli’nin bulunduğu bilgisini aktardı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı; DEAŞ’la ilgili operasyonlarda Türkiye kadar mücadele eden başka ülke olmadığını, kararlılıkla devam edeceğini ve İnterpolun terör örgütleri arasında ayırım yaptığını, ülkemizin terörle mücadelede yalnız bırakıldığını vurgulayarak sözlerine şunları ekledi: “ Bu süreçte kimin yanımızda olduğunu ve  kimin olmadığını asla unutmayacağız”

Yabancı uyruklu terörist savaşçıları olması ihtimali ile bazı yabancılara ülkeye giriş yasağı getirildiğini ve 19 farklı uyruklu teröristlerin soruşturmalarının devam ettiğini aktardı. Aynı zamanda yakalanan Hollandalı kadınlar ile ilgili de giriş yasağının olduğunu belirtti.

HABER & FOTO: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.