İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI, VALİ MEHMET ERSOY: STK’LAR DESTEKLENMELİ, İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLMELİ

Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından ortak Finans olarak yapılan ve  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce yürütülen Kamu- STK İşbirliği Projesi kapanış konferansı Ankara’da gerçekleşti.

Konferansa İçişleri Bakan Yardımcısı, Vali Mehmet Ersoy, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç, Proje Yetkilendirme Görevlisi Mehmet Selim Uslu,Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi (CFCU) Başkanı ve bir çok kamu ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Klasik Türk Müziği Korosu saz sanatçılarının müzik ziyafetiyle devam eden toplantıda İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına, Kamu-STK İşbirliği Projesinin önemine vurgu yaparak başladı. Projenin uygulanmasında bizatihi sorumluluk alan valiler, vali yardımcıları ve kaymakamlar tarafından konunun çok iyi gözlemlediklerini söyleyen Mehmet Ersoy, hükümetin temel felsefesi olarak STK’ların hem temel hak ve özgürlüklerin daha etkin bir şekilde kullanılması hem de demokratikleşme süreçlerinin daha rahat uygulanabilmesi için çok önemli bir araç olarak gördüklerine dikkat çekti.

Mehmet Ersoy, bu çerçevede sivil toplum kuruluşlarını destekleyerek onlarla iş birliğini geliştirmek ve proje bazlı çalışmalarda paydaş olmak, ortaklaşmak ve hem de onlar vasıtasıyla ele alınacak birçok konuda toplumsal dayanışmayı hayata geçirmek için önemli bir araç olduklarının ve büyük ölçüde önemsediklerinin altını çizdi.

Tüm katılımcılara teşekkürlerini ileten İçişleri Bakan Yardımcısı ve Vali Mehmet Ersoy, Sivil Toplum Kuruluşlarına gerek maddi gerek rehberlik ve proje anlamında desteklerini esirgemeyeceklerini söyleyerek sözlerine son verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.