SON DAKİKA

İçişleri Bakanı Soylu: Bir devletin duymak istemediği tek söz “Nerede bu devlet” sözüdür

Bu haber 19 Kasım 2021 - 12:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AFAD tarafınca koordine edilen Mülki İdare Amiri eğitiminin kapanış programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Ankara Keçiören’de yaşanan bina patlaması nedeniyle hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek sözlerine başladı. 

Bakan Soylu: “İşimizi ….mış gibi yapmıyoruz. Milletimize karşı sorumluluklarımız var. Bir devletin duymak istemediği tek söz “ NEREDE BU DEVLET” sözüdür. Vergisini ödeyen vatandaşlarımıza el uzatmazsak, devletin sıcaklığını onlara hissettirmezsek, gözlerindeki sönen ışığı yeniden canlandırmazsak, kısaca her anlamda devletin varlığını onlara hissettiremezsek, devlet olarak sorumluluklarımızın da bir anlamı olmaz” ifadelerine yer verdi. 

Türkiye’nin afet yönetimindeki başarısının arkasında koordinasyon ve sistem yönetimi olmasından kaynaklandığını, afet durumunda 47 milyon 100 bin vatandaşa ulaşıldığını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “ Afetlerde eksiklikleri takip etmek bizim sorumluluğumuzdur bu bağlamada afet durumlarında vatandaşı yormayacağız, onları evrak işleriyle boğmayacağız. Vatandaş bizim peşimizden koşmayacak aksine onların işlerini kolaylaştırmak için biz onun peşinden koşacağız” vurgusu yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşlara, tıpkı KADES mobil uygulaması gibi, AFAD ACİL MOBİL UYGULAMASI’nın hayata geçtiğini ve tüm vatandaşların bu uygulamayı ivedilikle cep telefonlarına indirmeleri çağrısında bulundu. 

Bakan Soylu: “Zor zamanlar bilgi, dayanışma ve birliktelikle aşılır” sözleriyle konuşmasına son verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.