SON DAKİKA

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN, JANDARMA TEŞKİLATININ 181. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bu haber 14 Haziran 2020 - 10:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma Teşkilatının 181. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında:
“Dağlarda rüzgar soğuktur, bıçak gibidir.. Ama bayrağınızı dalgalandırır ya, seversiniz.
Kendi sesiniz size yalnızlığınızı yankılar… Ama şehitler vardır ya, yalnız değilsiniz.

Türk Jandarma Teşkilatı, vatanına, milletine ve bayrağına duyduğu bu sonsuz aşkla, bugün 181. yaşgününü kutlamaktadır.

Gerek teşkilat büyüklüğü, gerek sorumluluk sahasının genişliği gerekse elde ettiği başarılarıyla, dünyadaki emsalleri arasında gerçekten önde gelen bir teşkilat olan Jandarma Genel Komutanlığımız, sadece mazisiyle övünen değil, aynı zamanda stratejisi ve geleceğe dönük ciddi yatırımlarıyla da çağın ötesini hedefleyen bir karakter ortaya koymaktadır.

15 Temmuz hain darbe girişimini milletçe bertaraf ettikten sonra, bizzat sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerek Bakanlığımız, gerekse ülke genelinde ortaya koyduğumuz yeni güvenlik konsepti kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığımız bünyesinde de ciddi bir yenilenme ve kapasite artışı yaşanmış; yüksek teknoloji kullanımına ağırlık veren, beşeri ve teknik kapasiteyi arttırmayı hedefleyen pekçok adım atılmıştır.

Bu değişimin bir göstergesi olarak; 2017 yılında % 59 olan Jandarmamızdaki profesyonelleşme oranı, bugün % 82’ye ulaşmıştır. Keza 2016 yılında 139 bin personel mevcuduna sahip olan teşkilatın bugünkü mevcudu 190 bin’dir. 2016 Öncesinde envanterinde İha / İku / Siha bulunmazken, 2019 sonu itibarıyla 3 İku, 4 İha, 28 Siha’ya sahip olan Jandarmamızda 2020 için 18 Siha’nın alımı planlanmış; mevcutların uçuş saatleri, yer veri terminal sayıları ve kapsama alanları, bu araçları kullanacak nitelikli personel eğitimleri ve sayıları da her geçen gün artmaktadır.

Terörle mücadelede yaz kış demeden operasyon yapabilme kabiliyetine sahip olan ve bu gücünü saha sonuçlarına yansıtan Jandarma Genel Komutanlığı, asayiş, trafik, uyuşturucu ticareti ve göçmen kaçakçılığı gibi sorumluluk üstlendiği diğer alanlarda da hem mevcut teknolojileri kullanarak, hem de doğrudan yazılım ve proje üreterek, suçla mücadelede yüksek teknolojiyi etkin şekilde kullanmaktadır.

Tüm dünyayı etkileyen salgın sürecini ülke olarak büyük  bir başarıyla yönetirken de Jandarmamız, dikimevlerinde maske üretmekten, Vefa Destek Grupları çalışmalarında market alışverişine, tarla sürmeye, hatta kışlık odununu kırmaya kadar vatandaşımızın her talebini yerine getirerek sürecin yönetimine katkı sağlamış; bunları yaparken de asli görevlerinde en küçük bir ihmale meydan vermeyerek bu pandemi yönetimi başarımızın altındaki silinmez imzalardan birinin sahibi olmuştur.

…Ve 181 yıldır, gönlü dağlardadır, millettedir, bayraktadır…
Çünkü bu dağlar çok güzeldir…
Bu bayrak, bu vatan, bu millet çok güzeldir.

Dün Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah arkadaşı, bugün de Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde elini geleceğe uzatan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşunun 181. yıldönümünü kutluyor, görevi başındaki tüm jandarmalarımızı tebrik ediyor; bu güzel üniforma içinde şehit düşmüş, gazi olmuş, bu ülke için emek vermiş tüm vatan evlatlarını rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.