SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU: 65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIN TEK YÖNLÜ SEYAHAT İZİN BAŞVURUSU BUGÜN SAAT 11:30’DA BAŞLADI

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun süredir sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların, Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda bütün saat 9:00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidil izni verilmeye başladı.

Bu kapsamda, 81 il Valiliğine “65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat izin belgesi” konulu genelge gönderildi ve hemen ardından 65 yaş ve üzeri vatandaşların evlerinden seyahat izin belgesi başvuru yapabilmesi için E-DEVLET, İŞİŞLERİ BAKANLIĞI, E-BAŞVURU SİSTEMİ VE ALO 199 VEFA DESTEK HATTI SİSTEMİ buna uygun hale getirildi.

Ayrıca izin belgesi kabul edilen 65 yaş be üzeri vatandaşların bilgileri polnet üzerinden otomatik olarak gidecekleri il valilikleri ile kayıtlı olduğu aile hekimine bildirilmektedir. Bu sayede kayıtlı oldukları aile hekimleri tarafından gerekli takipleri yapılabilmesine olanak sağlandı.

Bu kapsamda bütün saat 11:30 itibarıyla başvuru; E-DEVLET, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, E-BAŞVURU SİSTEMİ VE ALO 199 VEFA DESTEK HATTI üzerinden son 2.5 saatte toplam onaylanan 65 yaş ve üzeri başvuru sayısı: 29.527 oldu. REFAKATÇİLER dahil toplam kişi sayısı 62.949 oldu.

Bu başvurulardan E-DEVLET, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, E-BAŞVURU SİSTEMİ üzerinden onaylanan 65 yaş ve üzeri başvuru sayısı 12.327, refakatçileri dahil bu sistem üzerinden onaylanan toplam kişi sayısı 25.247’dir.

ALO 199 VEFA DESTEK SİSTEMİ üzerinden onaylanan 65 yaş ve üzeri başvurusu: 17.200,  refakatçileri dahil toplam kişi sayısı: 37.702’dir.

E-DEVLET, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, E-BAŞVURU SİSTEMİ VE ALO 199 VEFA DESTEK HATTI, ‘Seyahat İzin Belgeleri’ ile ilgili 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor. 65 yaş be üzeri vatandaşların evlerinden gerek E- DEVLET şifresi olanların E-DEVLET, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, E-BAŞVURU SİSTEMİ üzerinden, GEREKSE  E-DEVLET şifresi olmayanların ise ALO 199 VEFA DESTEK HATTI SİSTEMİ üzerinden kolay bir şekilde ‘Seyahat İzin Belgesi’ başvurusu yapabilecekler.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.