İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA SİİRT‘TE YILDIRIM-11 HEREKOL OPERASYONU BAŞLATILDI

Operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH)ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.003) personel görev alıyor..

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada:

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Siirt İl Jandarma Komutanlığınca “YILDIRIM-11 HEREKOL” Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.003) personel [(56) operasyonel tim] görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10) Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 54 terörist etkisiz hale getirildi, 24 işbirlikçi yakalandı, 112 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı, YILDIRIM OPERASYONLARI’nın, halkın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı bir şekilde devam ettiğini aktardı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.