SON DAKİKA

Kısmi Kapanma Neyi İçeriyor?

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEM

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDA BAKANLIK FAALİYETLERİNİ İÇEREN AYLIK BASIN BİLGLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 04 Mart 2019 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 04 Mart Pazartesi günü saat 10:00’da İçişleri Bakanlığı Basın Odasında, Bakanlık faaliyetlerini içeren Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdi. 

Bakanlık sözcüsü İsmail Çataklı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, terör örgütlerine karşı her türlü mevsim ve coğrafi şartlara rağmen yürütülen kararlı ve başarılı operasyonların devam ettiğini, bu kapsamda İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 2019 Şubat ayında kırsal alanda toplam 7 bin 893 operasyon, şehirlerde ise 2 bin 8 operasyon yapıldığını ifade etti. 

Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, yapılan bu operasyonlar neticesinde terör arananlar listesinde yeşil ve gri kategoride yer alan teröristlerin yanı sıra 93 teröristlerin etkisiz hale getirildiğini, ayrıca terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıldığı ve teröristlerle irtibat halinde oldukları tespit edilen 5 bin 24 şüphelinin gözaltına alındığını ve 973 kişinin tutuklandığını açıkladı. 

Çataklı, yapılan operasyonlar neticesinde, sığınak, barınak, mağaraların kullanılamaz hale getirildiğini, silah, mayın, el bombası, patlayıcı madde ve muhtelif mühimmatın ele geçirildiğini bildirdi. Bunun yanı sıra, uyuşturucu,  kaçakçılık ve düzensiz göç ile mücadeleye yönelik operasyonlar gerçekleştirildiğini, Şubat ayında ülke genelinde 3 güven/huzur uygulaması ile çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ve okul servis araçları denetim uygulaması yapıldığı açıklamalarında bulundu.

Bunun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı; 2017 yılının Kasım, Aralık, 2018 yılının son 4 ayı ve 2019 yılının ise Ocak, Şubat aylarının trafik verilerine göre trafik kazalarında %29 azalma ve trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin ise % 34 azalma kaydedildiğinin altını çizdi.

Çataklı: “ İnsan hayatından daha önemli bir değer olamayacağından bu bilinçle trafik hizmetlerinde görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.