SON DAKİKA

İçişleri Bakanlığından açıklama:“Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır”

Bu haber 16 Eylül 2021 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’ya yönelik İçişleri Bakanlığınca son dakika basın açıklaması geldi. İşte o açıklama:

“Bugün bazı medya organlarında “eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. 

17/12/2016 – 06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun DALLI Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan  atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır.

Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır.”

Haber : Sümer Taşkıran / Ankara 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.