SON DAKİKA

İçişleri Bakın Bakan Soylu, “Bu ülkede evlatlarımızı teröre şehit verirken, birileri kalkıp onlara destek veriyorsa, elbette sakin konuşamam”

Bu haber 03 Aralık 2018 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik Emniyet ve Jandarma timlerine kazandırılan 284 motosikletin teslimi törenine katılarak, bir konuşma yaptı.

Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, hiç kimsenin, ne sebeple olursa olsun burnunun kanamadığı, eline iğne dahi batmadığı bir Türkiye tablosuna kavuşmanın hedefi olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soylu,  “Devletin üzerine düşen sorumlulukları eksiksiz şekilde yerine getirdiği; en son güvenlik teknolojilerinin kullanıldığı; insan hayatı söz konusu olduğunda ne devlette ne de insanın kendisinde bir ihmalin olmadığı bir Türkiye hayal ediyorum.” dedi.

Bakan Soylu şunları söyledi, “Terör, uyuşturucu, şehir ve trafik güvenliği konularında özellikle büyük bir gayret ve sorumluluk içindeyiz. Bazen sert tedbirler alıyoruz. Bazen sert sözler de söylüyoruz. Bize kızıyorlar. Bazen kınıyorlar. Ama kimse kusura bakmasın, ülkemde geçen yıl 941 gencim uyuşturucudan hayatını kaybetmişse, ben sakin konuşamam. Bu ülkede yılda 7 binden fazla insanımızı trafik kazalarında kaybediyorsak, sakin ve mülayim konuşamam Bazen sert sözler de söylüyoruz. Bize kızıyorlar. Bazen kınıyorlar.  Bu ülkede evlatlarımızı teröre şehit verirken birileri kalkıp onlara destek veriyorsa, elbette sakin konuşamam”

Motosikletlerle dar ve ara sokaklarda suçlu takibinin daha kolay yapıldığına dikkati çeken Bakan Soylu, emniyet teşkilatının her biriminde motosiklet sayısını arttırmaya, bir yandan da araçların ortalama yaşını gençleştirmeye gayret ettiklerini belirtti. Töre ile hizmete alınan araçlarla bakanlığının bünyesindeki motosikletlerin yaş ortalamasının 5’ten 4’e düştüğünü belirten Süleyman Soylu şunları söyledi, “Araçların kalitesi, gücü ve teknolojisi de giderek artıyor. Trafik hizmetlerinde tüm Türkiye’de kullanılan araç sayısı 6 bin 242 olup, bugün aldıklarımızla birlikte bunun bin 568 tanesi, yani yaklaşık yüzde 25’i motosiklettir. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı inşallah daha da arttırmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde gerek insanlı-insansız hava araçlarımızla, gerekse kameralarımızla da trafikteki izleme kabiliyetimizi sürekli arttırmaya gayret ediyoruz.”

Bakan Soylu, trafik sorunun vatandaşla el ele verilerek çözülebileceğini, bu nedenle de toplumda duyarlılığın artırılması gerektiğini vurguladı.

Haber; Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.