SON DAKİKA

İKİ ÖNEMLİ DEĞERİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ !

Bu haber 24 Ocak 2019 - 17:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün 24 Ocak. Bugün ülkemizin iki önemli değerini yitirdiğimiz gün.

Türkiye’nin önde gelen gazetecileri arasında yer alan araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 tarihinde Ankara karlı sokaktaki evinin önünde hainler tarafından arabasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayata gözlerini yumdu. Bugün hala faili bulunamayan araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu, Atatürkçü, vatanına aşık, Cumhuriyet sevdalısı biri olarak arkasında bir çok anlamlı eser bırakmıştır. Değerli Gazeteci Uğur Mumcu’yu rahmet ve saygıyla anarken anısına yazılmış şarkıyla kendisini bir nebze de olsa hatırlatmak istiyoruz. Nur içinde yat UĞUR MUMCU..

UĞURLAR OLSUN!
Bir Pazar Sabahıydı Ankara Kar Altında
Zemheri Ayazıydı Yaz Güneşi Koynunda
Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana
Zalımlar Pusudaydı Bedenim Paramparça
Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana

Çevirdim Anahtarı Apansız Bir Ölüme
Şarapnel Parçaları Saplandı Ciğerime
Ucuz Can Pazarıydı Kan Doldu Gözlerime
İsimsiz Korkuları Katmadım Yüreğime
Bembeyaz Doğruları Yaşadım Ölümüne

Uğurlar Olsun Uğurlar Olsun
Hüzünlü Bulutlar Yoldaşın Olsun
Bir Keskin Kalem Bir Kırık Gözlük
Yürekli Yiğitlere Hatıran Olsun!

ŞEHİT GAFFAR OKKAN

Bugün 24 Ocak. Bugün yüreklerimizin yandığı gün. Bugün başta Diyarbakır olmak üzere tüm Türkiye’nin yasa boğulduğu, eşsiz bir değerini kaybettiği gün. Bugün Diyarbakır Emniyet Müdürümüzü kaybettiğimiz acılı gün!

24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı hain silahlı saldırı sonucu şehit olan Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 silah arkadaşını saygıyla anıyoruz.
Yeryüzüne ender gelen değerlerden biri olan Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Diyarbakır halkının kalbini fethetti ve Diyarbakır halkı da Şehit Emniyet Müdürü’nü hiç bir zaman unutmadı. Şehitlerini her zaman bağırlarına bastı ve ona hakettiği değeri verdi. O acı dolu akşam Diyarbakır halkı, üstün değer, halk adamı olan Gaffar Babalarını kaybetmenin verdiği acı ve hüzünle gözyaşlarına boğuldu. Çünkü Gaffar Babaları, Diyarbakırlıların her şeyi olmuştu. Şehit Gaffar Okkan Emniyet Müdürü olmanın yanı sıra, mütevazı kişiliğiyle Diyarbakır halkının babası, arkadaşı, dert ortağı, abisi, kardeşi olmuştu. Diyarbakır ve tüm Türkiye seni asla unutmayacak ve unutturmayacak Yiğit Şehidimiz GAFFAR OKKAN. Ruhun şad olsun. Nur içinde yat Gaffar Baba!

Haber: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.