SON DAKİKA

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: OLDUKÇA HAYATİ BİR FONKSİYON

Bu haber 11 Mayıs 2019 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre;

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı “Kamusal İletişimde Standartlar, Entegrasyon ve Koordinasyon Çalıştayı” düzenledi. Çalıştaya bütün bakanlıkların ve Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıkların basın ve halkla ilişkiler müşavirleri ve yetkilileri katıldı. Katılımcılar iki gün boyunca kamu kurum ve kuruluşları arasında iletişim planlaması ve kriz iletişiminde koordinasyon süreçlerini masaya yatırdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının devletin sesini millete, milletin sesini de dünyaya duyurmak olduğunu söyledi.

Zor bir zamanda çetin bir coğrafyada bulunduklarını belirten Altun sözlerine şöyle devam etti: “Varlık mücadelesi veriyoruz. Bir yandan büyüme mücadelesi veren bir ülkemiz var, kökleşme mücadelesi veren bir devletimiz var ve kurumsallaşma çabası içinde olan bir sistemimiz var. Öte yandan küresel anlamda giderek kaotik bir hal alan düzen arayışları içinde bulunduğumuz çağın alametifarikası halini almış durumda. Küresel alanda mücadelelerin giderek sertleştiğini görüyoruz. Bir o kadar da belirsizlikler, yaşadığımız döneme damgasını vuruyor. Bunun beraberinde getirdiği ciddi zorluklar olmakla birlikte elbette önemli imkanlar da söz konusu.”

Altun: “ Çalıştayın, ulusal iletişim stratejisine dair bir politika belgesinin oluşturulması ve hayata geçirilmesine katkı sunacağına inanıyorum. Sadece kriz yönetimi değil süreç yönetimi konusunda da kamu kurum ve kuruluşlarının iletişim standartlarının belirlenmesi oldukça hayati bir fonksiyon” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 2000 sonrasında etkin bir bölgesel güç halini aldığını vurgulayan Altun, Türkiye’nin küresel bir güç olma arayışı içerisinde olduğunu belirtti.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.