SON DAKİKA

İNSANLIK ÖLMEMİŞ DEDİRTEN BİR OLAY

Bu haber 28 Haziran 2019 - 8:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

25.06.2019 tarihinde saat 17.20 sıralarında İstanbul Bağcılar’da Batışehir yol kavşağından ticari taksi durdurup Oto Center istikametinde inen bir aile taksi’nin arka koltuğunda kendilerine ait siyah renkli içinde ciddi miktarda para bulunan el çantasını unuturlar.
Taksiden indikten sonra çantalarını unuttuklarını anlayan aile Bağcılarda bulunan 100.Yıl Matbaacılar Sitesi yönetimine giderek plakasını almadıkları bir ticari takside içinde para ve cüzdan olan siyah el çantasını takside unuttuklarını Matbaacılar sitesinin girişinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini izlemek ve ticari taksi’nin plakasını tespit etmek için yardım istemişlerdir ve o andan itibaren Matbaacılar sitesinde bulunan güvenlik amiri ÖNDER KILIÇ ve tüm çalışma arkadaşları seferber olup güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek taksinin plakasını tespit etmeye çalıştı.
Çantası kayıp olan şahıs daha sonra 155 POLİS İMDAT hattını arayarak başına gelen olayı anlatarak ekiplerden yardım istemiş ve yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen POLİS ekipleri yakın çevredeki taksi duraklarına kayıp çantayı bulabilmek için özverili bir çalışma başlattı.
Şahıs POLİS ekipleriyle birlikte kayıp çantasını ararken Bağcılar Matbaacılar sitesinin yanında bulunan MAT CENTER ünvanlı taksi durağından şoför olarak çalışan MUHARREM BİLGE isimli kişi çantanın içinde bulunan cüzdandan kartvizit bularak çanta sahibine ulaşmış, çantayı Taksisinde unuttuklarını söyleyen MUHARREM BİLGE kendisinin MAT CENTER taksi durağında çalıştığını kısa süre içerisinde durağa geleceğini belirtmiş çanta sahibinin orada kendisini beklemesini söyledi. Kısa sürede gelen taksi şoförü MUHARREM BİLGE içinde ciddi miktarda para bulunan çantayı sahibine teslim etti.
Kayıp çantayı teslim eden MAT CENTER taksi durağında çalışan ticari taksi şoförü MUHARREM BİLGE’nin dürüst ve sağduyulu davranışı halen insalığa dair umutların var olduğunu göstermiştir. Taksi şoförü MUHARREM BİLGE’nin bu davranışından dolayı POLİS MEDYA EKİBİ olarak kendisini kutlarız.

HABER
HASAN DESTEGÜL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.