SON DAKİKA

Kısmi Kapanma Neyi İçeriyor?

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEM

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİNİN A ve D BLOKLARI BUGÜN AÇILDI

Bu haber 21 Nisan 2020 - 0:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’daki Başakşehir Şehir Hastanesi’nin corona virüsü pandemisiyle mücadele için özel olarak izole edilen ve akıllı ventilatörlerle (solunum cihazı) donatılan A ve D blokları bugün hizmete girdi.

Hastanenin ilk etabının açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans aracılığıyla katıldı. Konferansta törene özel bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında insanların hastane koridorlarında evlerinde öldüğü bir dönemde Türkiye’nin sahip olduklarıyla bu süreçte oldukça avantajlı olduğunu söyleyerek sözlerine start verdi. Türkiye’nin kendi kendine yetecek güce sahip olduğunu ve ayaklarının üzerinde durarak gücünü kanıtladığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti: “Hastane ve doktor sayısında olmasa da yoğun bakım ünitesi sayısında üstünüz. Covid-19’ın teşhisinde büyük önem taşıyan bilgisayarlı tomografi cihazı sayısı tüm Avrupa’dakinin çok üzerindedir.

HASTANENİN TAMAMI 15 MAYIS’TA AÇILACAK

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip olan 469 yataklı Genel Hastane, Kalp ve Damar Hastalıkları 327 yatak, Ortopedi ve Nöroloji, 311 yatak, Çocuk 521 yatak, Kadın Doğum 359 yatak, Onkoloji: 367 yatak, Psikiyatri 128 yatak, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 200 yatak kapasitesine sahip olan Hastanenin tamamını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 15 Mayıs’ta hizmete gireceği duyuruldu.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

 

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.