SON DAKİKA

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA ÇALIŞKAN: ŞEHRİMİZDE KUŞ UÇURTMAYACAĞIZ

Bu haber 26 Ekim 2019 - 21:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, il genelinde görev yapan ve performanslarıyla başarı gösteren polis, amir ve müdürler için ödül töreni düzenledi. Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) sistemi üzerinden belirlenen başarılı emniyet mensuplarının ödül ve plaket töreni Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) gerçekleştirildi. Kahvaltı eşliğinde düzenlenen programa İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve çok sayıda birim müdürü ve emniyet personeli katıldı.  İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, görevinde başarı gösteren polis, amir ve müdürlere ödüllerini verdi.

Çalışkan programda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Türkiye’nin sınır ötesinde çok önemli bir ve başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini, dünyanın da bu operasyonu izlediğini ülkemiz için bir beka meselesi olduğunu söyledi.

Mustafa Çalışkan İstanbul ile ilgili hedeflerini şu şekilde ifade etti: “Bilmenizi isterim ki İstanbul’u dünyanın en güvenli şehri yapma hedefimize çok yakınız. Şimdiye kadar sarf ettiğimiz emekler ve uygulamaya koyduğumuz projeler, özellikle son üç yılın istatistiklerine büyük bir başarı olarak yansımıştır. Bu başarının arkasında gece gündüz sokaklarda tam hakimiyet sağlayan ve uygulamaya koyduğumuz projelerle millete güvenlik hizmetinin en iyisini veren İstanbul polisi vardır. Polislerin başarılarının belirlendiği METE projesi, polis müdürlerinin cep telefonlarına yüklenen bir uygulama olarak çalışıyor. GPS üzerinden aktif olan sistem sayesinde, polis müdürleri mecburen yerinde denetleme yapmak zorunda kalıyor. Bu sayede elde edilen veriler anlık olarak işlenebiliyor. Her bir personelin verimliliği de objektif olarak sisteme yansıyor.”

İllegal eyleme asla izin verilmeyeceğini söyleyen Mustafa Çalışkan sözlerini şöyle devam etti: “Şehrimizde kuş uçurtmayacağız. Başarılı olmanın şartı şu, mümkün olduğu kadar olayları önlemek. Önleyici polislik çok kıymetli. Fakat önleyemedik, olay meydana geldi. mutlaka onları en kısa sürede yakalamak. Bir gün önce ses bombası atanı ertesi gün evinde yatırmayacağız. Bir gün önce hırsızlık yapan, soygun yapan kişiyi birinci gün, ikinci gün, üçüncü gün teknik olarak imkanımız neyse, hukuk çerçevesinde, evinde yatırmayacağız. Kelepçeyi vurup cumhuriyet savcısının karşısına çıkartacağız. Avcılar’da hırsızlık yapanı gideceğiz, Amasya’da yakalayacağız. Amasya’da bileklerine kelepçeyi takıp, cumhuriyet savcımızın karşısına getireceğiz. Şunu bilecekler. İstanbul’da suç işlemek kolay bir iş değil. Hadi işledik, eminiz ki İstanbul polisi o gece bizi yakalayacak. Hadi onu da atlattık, bir ay da geçse, 6 ay da geçse peşimizi bırakmayacak. Bizi mutlaka ve mutlak hakimin karşısına çıkartacak. Bu duyguyu onlara fazla fazla yaşatmamız gerekiyor, yaşatıyoruz.”

METE’de başarılı olan polisleri tebrik ederek METE projesiyle biz bir çok kişiyi keşfetme şansı yakaladıklarını ifade eden İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan: “bir projeyi başlatmak ne kadar kıymetliyse devam ettirebilmek bir o kadar daha kıymetli” diyerek sözlerine son verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

      

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.