SON DAKİKA

İSTANBUL FİNANS ZİRVESİ BAŞLADI

Bu haber 19 Eylül 2018 - 23:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl dokuzuncusu 19-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan İstanbul Finans Zirvesi, küresel ekonomik gelişmeleri ele almak amacıyla “Ticaret Savaşları ve Sanayinin Finansmanı” başlığıyla başladı.
Zirve, ekonomiye yön veren pek çok karar alıcı, bürokrat, banka yöneticileri, akademisyen ve özel sektör temsilcileri, Tanzanya Büyükelçisi, Ekonomi Kulübü Başkanlığı, Milletvekilleri, belediye başkanlarını bir araya getirdi.
IFS’18’e bir çok farklı ülkelerden de finans sektörünün önemli isimlerini de ağırlıyor.
IFS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Ünal, yaptığı konuşmada ülkemizdeki mevcut ekonomik şartlarda üretimin ve ekonominin önemine işaret ederek, Ticaretle Savaşmanın ve Sanayinin Finansmanı hakkında geniş çerçevede ele alınacak oturumlar gerçekleştirip değerlendirmelerde bulunacaklarını dile getirdi.

SPK BAŞKANI TAŞKESENLİOĞLU: “ÜLKEMİZİN 2023 HEDEFLERİNİ YAKALAYABİLMESİ VE EKONOMİSİNİN GELİŞEBİLMESİ İÇİN ŞİRKETLERİMİZİN SERMAYE PİYASALARININ OLANAKLARINDAN YARARLANMALARI BİR ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞTİR.”
İstanbul Finans Zirvesi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, şirketlerimizin banka kredilerine olan bağımlılıklarının azaltılması ve daha çok öz kaynağa dayalı bir finansman yapısına kavuşturulmasında sermaye piyasalarının önemli bir rol oynadığına işaret ederek, “Ülkemizin 2023 hedeflerini yakalayabilmesi ve ekonomisinin gelişebilmesi için şirketlerimizin sermaye piyasalarının olanaklarından yararlanmaları bir zorunluluk haline gelmiştir.” dedi.

İstanbul Finans Zirvesi’nin açılış oturumunda, IFS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Ünal’ın yanı sıra, Vakıfbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Melikşah Utku, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Osman Arslan, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu birer konuşma gerçekleştirdi.

Vakıfbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Mehmet Emin Özcan da konuşmasında; “Bildiğiniz üzere 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yönetim değişti ve dünya siyaseti ve ekonomisi yeni bit döneme girdi. Trump yönetimindeki uluslararası düzenlemelere pek de uymayan ithal ettiği bir çok ürün üzerinde gümrük vergisi tarifelerini değiştirdi. Başta Çin olmak üzere bir çok ülkede ABD ithal ürünlerinin gümrük tarifelerini arttırdı. Bugün gelinen noktada küresel piyasalar ile ilgili en çok konuşulan konunun haliyle ticaret savaşları oluyor” dedi.İki gün sürecek olan Zirve boyunca birbirinden değerli konukların güncel ve önemli konukların değerlendirip paylaşımlarda bulunacaklarını belirtti.

IFS Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ünal tarafından IFS’18 sponsorları olan ana sponsor Halk Bank, stratejik ortak Kredi Garanti Fonu (KGF), altın sponsor Albaraka, gümüş sponsor Vakıf Bank, bronz sponsor Pasha Bank, Albayrak Holding temsilcileri ve destek sponsorlara plaket takdim edildi.

Toplam 13 oturumdan oluşacak Zirve, 20 Eylül 2018’de kapanış konuşması ve aile fotoğrafı ile son bulacak.
Haber : Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.