Kapaklı Ak Parti İlçe Başkanı Salih BEZGİN’den Kapaklı Halkına Tam Destek

Tekirdağ İli’nin Kapaklı İlçesinde Yolcu Taşımacılığı Yapan S.S. 41 Nolu  Kapalı Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsleri’nin her zaman kullandıkları çerkezköye bağlı Atatürk caddesini kullanamadıkları ve Çerkezköy girişinde Kipa- Alışveriş merkezi diye bilinen ışıklar kısmında kapaklı halkını indirdikleri ve oradan şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 25 dakika yürüyerek yada çerkez köy ilçesinde taşımacılık yapan minibüs ve otobüslerini ek ücret vererek Belediye, Adliye, Hastahane ve Diğer kurumlara Bankalara ulaşım sağlamak zorunda kalıyorlar. Hal Böyle oluncada vatandaşın tepkisi artmaya başladı.

Kapaklı’da yaptığımız çekimler ve röportajlar esnasında kapaklı AK PARTİ İlçe Başkanı Sn. Salih BEZGİN Bey ile kısa röportajımızda Şunları Dile getirdi;

“Kapaklı 105.243 nufuslu olan ve her yıl %10 nüfus artışı görülen yani her yıl ortalama 10.000 kişinin Kapaklıya yerleşmesi ile nufusu artan bir ilçeyiz. Ancak yeni ilçe olmamız nedeni ile ÇERKEZKÖY İlçesine bağlı bir ilçeyiz.

Hastahane, İşkur, Trafik Tescil, Mal Müdürlüğü, Vergi Dairesi ve Bankalar kısaca tüm ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz herşey Çerkezköy de bulunmakta hal böyle olunca çerkezköy minibüscülerine para kazandırmak için kapaklı halkını mağdur etmektedirler. örneğin Kapaklı ile Çerkezköy hastahane arası 4 km  hastahane bölgemize malesef kapalıdan kalkan minibüslerimiz gidemiyor. Önce çerkezköye gidiyor oradan çerkezköye bağlı münibüsleri kullanarak hastahaneye ulaşım sağlanıyor. yani vatandaşımız çift ücret ödemiş oluyor. Kapaklı minibüslerine kapatılan Atatürk caddesine gerekçe olarak  sözde minibüscülerimiz o güzergahta trafiğin artmasına sebep oluyormuş. akapklı ilçemizde 30 adet minibüs bulunmakta acaba bu 30 adet minibüs trafiği nasıl artırır ? bu tür bahane ve sebepler ile kapaklıda yaşayan vatandaşlarımızı ciddi anlamda mağdur etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

ilçe yönetimi olarak çerkezköye bir önerge verdik. dedik ki çerkezköy haklı sizin olsun ana caddeyi kullanalım bu güzergah üzerinde yolcu almayalım alırsak istediğiniz cezai işlemi uygulayın diyoruz. bunu bile kabul etmiyorlar. Kendi aralarındaki kısır çekişme ve Rant kavgası ile vatandaşlarımızı malesef ki mağdur etmeye yetiyor hatta artıyor.  Bakın bizim buradaki derdimiz tasamız minibüscüler değil tamamen burada yaşayan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi yönündedir. ALLAH Aşkına görüne  köy klavuz ister mi ? ilçemizde yaşayan bedelsel engelli vatandaşlarımızı bunlar hiç mi düşünmüyorlar ? yarın bu havalar değiştiğinde bu kardeşlerimiz yaşlılarımız nasıl ulaşım sağlayacak ? neden çift ücret ödemek zorunda bırakılıyor ? Bir diğer düşüncem bu konu ile ilgili olarak  16 nisan referandumunda Trakya ve Tekirdağ’da %52 Evet oyu çıkmasından dolayımıdır ? bu şekilde bir cezalandırma yöntemimi kullanıyorlar ? eğer durum ve sebep bu ise  bunu vatandaşımıza reva görenlere yazıklar olsun.

Bu durum çözülemeyecek derecede büyük bir sorun değil isterlerse hemen çözüme ulaştırabilirler çünkü Tekirdağ Büyükşehir, çerkezköy ve kapaklı CHP Yani aynı parti birbirlerine destek olması gereken yerde vatandaşına en iyi hizmeti sunması gereken yerde neden bu şekilde köstek olma çabasına giriyorlar bunuda anlamış değilim tekrar söylüyorum siyasi çıkarlar doğrultusunda vatandaşını cazalandırmamalıdır. bu çifte uygulama standartı bir an evvel düzeltilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilmelidir. biz bunu Tekirdağ bölge idare mahkemesine taşıdık. buradan gelecek kararı bekliyoruz.” dedi

Kaplı AK PARTİ İlçe başkanımız sn.Salih BEZGİN Bey’e Polis Medya Ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. umarım ilçe haklının bir an önce bu mağduriyetinin giderilmesi yönünde çözüm bir an önce bulunur.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.