SON DAKİKA

BATMAN VE DİYARBAKIR İLLERİNDE YILDIRIM-14 ZORİ OPERASYONU BAŞLADI

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKATERÖR

KAHRAMAN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ, TERÖRİSTLERİN PARAMOTOR OYUNUNU BOZDU

ASAYİŞGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSONDAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; FRANSIZ MARKALARI SATIN ALMAYIN

DÜNYAEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSİYASETSONDAKİKA

KAPAKLI HALKININ ULAŞIM REZİLLİĞİ

Bu haber 11 Kasım 2017 - 19:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KAPAKLI İLÇESİNİN HALKI ÇERKEZKÖY’E ULAŞMAK İÇİN REZİLLİK ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR !

Polis Medya Gazatesi ve Polis Medya TV ekibi olarak kapaklı ilçesinde yaşayan 120.000 nüfuslu vatandaşlarının şikayetleri üzerine Kapaklı Belediye Başkanı CHP’li Sayın: İrfan MANDALI ile söyleşimizde Kapaklı halkının şikayetlerinin arttığını ve bu yol ulaşımının ne aşamada olduğunu sorduğumuzda ise Kapaklı Belediye Başkanı CHP’li sayın: İrfan MANDALI şu açıklamalarda bulundu ;

Tekirdağ İlinin Kapaklı İlçesinde yolcu taşımalığı yapan S.S 41 NO lu Kapaklı özel halk otobüsleri ve minibüsleri vatandaşların toplu taşıma otobüsleriyle Çerkezköy’e ulaşmaları için en iyi , en ekonomik ve en güvenli şekilde Kapaklı halkının faydalanması sağlamakta iken Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesine bağlı Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi  (UKOME) Başkanlığı tarafından son bir yıl içerisinde araçların değişmesi ve otobüs olma konusunda kararlar alındığı ve TETUS sistemine geçiş için tarafımıza baskılar yapılmış ve tarafımızca da otobüs olma konusunda karar alınıp UKOME ye başvurulduğunda ise bu sefer otobüs olamayacağımız iki araca bir otobüs vereceği söylenmiş ve bu süreçte üzerimizdeki baskılar arttırılmış ve son olarak ta Çerkezköy Atatürk bulvarı tek yön yapılmış ve tarafımızın güzergahı değiştirilmiş ve bu haliyle Kapaklıdan Çerkezköy’e gelen vatandaşlar Çerkezköy ilçesinde Bankalar, Hastane, Okullar, Belediye ve Adliye gibi resmi kurumlara vatandaşların ulaşımı aktarmalı ve ya çok uzun mesafeler olarak yürüyecek şekilde düzenlenmiştir.

Hali hazırda Kapaklı ilçesinden Çerkezköy ilçesinde bulunan Devlet Hastanesine dahi taşımacılık kesinlikle yapılmamaktadır. Kapaklı halkının Çerkezköy Devlet Hastanesine ulaşmaları için vatandaşların talepleri değerlendirilmemiş olup halktan imza toplanmasına rağmen halen daha Kapaklıdan Çerkezköy Devlet Hastanesine toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır.

Tüm bu süreç içerisinde geçen ay TETUS kapsamına geçilmiş araçlarımız yenilenmiş olup ancak yukarıda belirtilen güzergahlar ile ilgili olarak UKOME  tarafından olumlu kararlar alınmamıştır. Ayrıca Kapaklı halkının faydalanması yönünde olumlu hiç bir adımda atılmamıştır.

Çerkezköy İlçesinde taşımacılık yapan S.S 25 NO lu Akarsu otobüsleri Kapaklıya yolcu taşımacılığında çalışmakta olup Çerkezköy ilçesinde Kapaklı  otobüslerine kapatılan Atatürk caddesini tek başlarına kullanmaktalar ve bu haliyle çalışan esnaf ve bölge halkı arasında eşitsiz ve adaletsiz bir davranış sergilenmektedir. İnsanların en temel ihtiyaçlarından olan Hastane, Adliye, Okullar, Bankalar, ve Belediye gibi hizmetlerinden Kapaklı halkı ulaşımını aktarmasız ve yürümeden sağlayamamaktadır.

Neticede Kapaklı halkı Belediyemize  sürekli telefonla arayarak  ve Belediyemize  de gelerek ‘’böyle bir taşımacılık olamaz, biz para verip te gidiyoruz bedava gitmiyoruz yürümekten bıktık kar-kış olduğu zaman biz ne yapacağız Gencimiz Yaşlımız Çocuklarımız Engelli ve Özürlü insanlar sizin indirdiğiniz yerde Çerkezköy ün şehir içine nasıl ulaşacak hiç vicdanınız yokmu? ’’ diyerek sitemlerde bulunuyorlar.

Belediyelerin ve kamu hizmetlerinin vatandaşa en hızlı, ekonomik, ve en güvenli şekilde sunması gerekirken yapılan bu uygulamalar ile gerek biz esnafa ve gerekse bölge halkına büyük mağduriyet ve rezillik yaşatmaktadır diye son sözünü bitiren Kapaklı Belediye Başkanı Sayın: İrfan MANDALI; Bizler Belediyecilik olarak vatandaşların ekonomik, en iyi ve en güvenli şekilde hizmet alabilmeleri hususunda var olduğumuzun bilincindeyiz. Fakat Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı OKOME Başkanlığı aldığı bu kararla  saçma sapan bir uygulama getirdiği ve adaletsiz davrandığı açıkça ortada olup hem vatandaşları hem bizi mağdur ve zor durumda bırakmaktadır kısaca özetle

Çerkezköy halkı evlat olup Kapaklı ilçesin deki yaşayan vatandaşlarımıza ise üvey evlat muamelesi yapılmaktadır. Bu durumun en kısa sürede düzeltilmesi ve mağduriyetin bir an önce giderilmesini talep etmekteyiz.

Kapaklı Belediye Başkanı Sayın: İrfan MANDALI’NIN açıklaması üzerine Polis Medya ve Polis TV ekibi olarak halkının yol çilesini yerinde görüntülemek suretiyle ve vatandaşlarla  yaptığımız söyleşide Kapaklı halkının yaşadığı bu ulaşım çilesini yerinde gördük.

Biz Polis Medya TV ekibi olarak yaptığımız araştırmada :

Tekirdağ ilinin Kapaklı ilçesinde yolcu taşımacılığı yapan S.S 41 NOLU Kapaklı özel halk otobüsleri ve minibüsleri Şoförleri her zaman kullandıkları  Çerkezköy’e bağlı Atatürk Caddesini kullanmadıklarını ve Çerkezköy girişinde KİPA alış-veriş merkezi diye bilinen trafik ışıkları kısmında Kapaklı halkını indirdiklerini ve oradan şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 25 dakika yürüyecek yada Çerkezköy ilçesinde  taşımacılık yapan S.S 25 NOLU Akarsu otobüslerine Atatürk caddesi açık olduğu için ayrı bir ücret vererek Belediye, Hastane, Adliye ve Bankalar olarak ulaşım sağladıkları görülmektedir.

En kötüsü de Kapaklı ilçesinde yaşayan bir çok tekerlekli sandalyede engelli vatandaşlarımız Kapaklı otobüslerinin KİPA istikametinde kapalı olan Atatürk Caddesine giriş yapamadıkları için özellikle Hastaneye, Belediyeye ve Bankalara ulaşım sağlayamadıkları ekibimizce görülmüştür.
UKOME’NİN yeni almış olduğu kararda Çerkezköy şehir merkezine Kapaklı halkının ulaşımının yürüme mesafesiyle yaklaşık 25 dakika sürdüğü görüldü.

Biz polis medya ve polis TV ekibi olarak Kapaklı halkının ulaşım zorluğunun çile haline geldiğini gördük yani parası olan aktarmalı gidecek parası olmayan ise yaklaşık 25 dakika boyunca yürüyecek iklim şartları değiştiğinde ise yani kar-kış ve yağmur olduğu zaman bu Kapaklı halkı Çerkezköy şehir merkezine Bankalar, Belediye, Adliye, Hastane ve Okullar yönündeki ulaşımı ciddi anlamda kesinlikle zorlaştıracaktır. Biz Polis Medya Gazetesi  ve Polis Medya TV ekibi olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı OKOME Başkanlığının aldığı kararı Kapaklı halkının ulaşım çilesiyle ilgili cevap hakları doğduğu için görüşmek istediğimizde ise tüm aramamıza rağmen telefonlar yüzümüze kapatıldı ve bizimle görüşmek istemediklerini beyan ettiler. Biz ekibimiz olarak bu işin peşini bırakmayacağımızı bildiriyoruz.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.