SON DAKİKA

KARİKATÜRİST VE RESSAM HAKKI USLU

Bu haber 06 Aralık 2018 - 1:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hakkı Uslu, Sulu Boya Sergisi Ankara Next Level AVM’de açıldı.

Uslu muhabirimize yaptığı açıklamada, kendisi ve eserleri hakkında bilgi verdi. Denizli doğumlu öğretmen, eğitim uzmanı, karikatür ve eğitim çalışmalarının ülkemizdeki öncülerinden karikatürist ve ressam Hakkı Uslu, karikatür ve resim ile çok küçük yaşlarda tanıştı. ‘Atasözü Bulmaca’ isimli bant karikatürün yanı sıra çeşitli çocuk dergilerinde resimli bilmece, bulmaca ve çizgi roman çalışmaları yayımlanan Ressam Uslu, ilk sergisini Denizli’de açtı. 

Günümüzde çizdiği karikatürlerin okullarda çeşitli derslerde ve çeşitli amaçlara hizmet etmesinden duyduğu mutluluğu ifade eden Ressam Uslu, karikatürün yanı sıra özellikle son 4-5 yıldır sulu boya resim çalışmalarına ağırlık verdiğini belirtti. Bugüne kadar 5 karikatür, 4 resim olmak üzere toplamda 9 sergi açtı. Uslu başarının kaynağını şöyle açıkladı: “ Başarının kaynağı çok çalışmak ve üretmekten geçer. Tabii bu sadece resim için değil hayatın her alanı için geçerlidir. Fakat özellikle resim ve görsel sanatlar ile ilgili olarak iyi bir gözlemci olmak, çok okumak gerekir. Resim, çok çalışmayı gerektiren bir uğraştır” dedi.

Tarz olarak sulu boya çalışan Ressam Uslu, sulu boyanın diğerlerine oranlar daha zor olduğunu çünkü sulu boyanın sadece sanatçının kontrolünde olmayıp, aynı zamanda suyun, boyanın, farklı oranlarda buluşmasının etkisi olduğunu belirtirken, bu sanatın bir o kadar da heyecan verici olduğunu ifade etti. Elbetteki en büyük başarının ise resmi severek yapmaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

Sergi 9 Aralık Pazar gününe kadar sanat severlerin beğenisine sunulacak.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.