SON DAKİKA

KAYMAKAM ATASOY: SADECE AÇILIŞ KONUŞMASI YAPMAK DEĞİL, ELE ELE YÜRÜMEKTİR İSTİKAL YOLU!

Bu haber 13 Haziran 2019 - 20:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelenekselleşen Atatürk ve İstiklal Yolu yürüyüşü, bu yıl İnebolu-Kastamonu arası Kastamonu il sınırları içerisindeki 105 km’lik bölümü Kastamonu Valiliği tarafından işaretlenip yürüyüş yolu olarak düzenlendi.

Atatürk ve İstiklal Yolu yürüyüşü 13 Haziran Perşembe günü saat 9:30’da İnebolu ilçesi ‘Türk Ocağı’ önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Bando takımının ve İnebolu’ya özgü geleneksel Heyamola gösterisinin de yer aldığı törene, devlet büyüklerinin yanı sıra çok sayıda öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Açılış konuşması İnebolu Kaymakamı ve Doğanyurt Kaymakam Vekili olan A.Atakan ATASOY tarafından yapıldı. Kaymakam Atakan ATASOY konuşmasına; “Milli Mücadelede silah ve mühimmatların cepheye taşınmasında olağanüstü mücadele veren YİĞİT İNEBOLU’LAR” sözlerini sarf ederek start verdi.

Anadolu’yu saran işgallere karşı başlatılan İstiklal Mücadelesinin o tarihlerde Anadolu’ya açılan tek pencere’nin İNEBOLU’dan başladığının önemine vurgu yapan ATASOY, kağnı ile kayığın işbirliği ile yeni bir mucize yaratarak Ulu Önder Atatürk’ün “Gözüm Sakarya’da, Dumlupınar’da, kulağım İnebolu’da olacak” sözünü hatırlattı.

Kaymakam ATASOY, İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İdareciler eşleri ve yoğun katılımcılarla birlikte geçen seneden farklı olarak daha fazla yol katetti. 12 km’lik yolu tamamlayan ATASOY, Vatan/Bayrak uğruna ölen şehitlerimizi anarak İstiklal yürüyüşü ruhunu yaşadı.

Polis Medya Muhabiri Sümer TAŞKIRAN’la İstiklal Yolu yürüyüşü esnasında özel röportaj yapan İnebolu Kaymakamı A.Atakan ATASOY şu sözleri sarfetti: “Bu yürüyüşte önemli olan husus; sadece bir açılış konuşması yapıp katılımcıları yolcu etmekten ibaret değildir. Bizatihi bizlerin eşliğinde katılımcılarla beraber ‘Milli Mücadele’ ruhunu yaşayarak ve vatandaşla el ele-kol kola hareket etmenin bilinciyle yol almak ve şehitlerimizi anmaktır. Bu bağlamda katılımcıların memnuniyetleri de bizleri memnun etmekte.”

Kaymakam ATASOY: “POLİS MEDYA kuruluşu olarak hassasiyet gösterip İnebolu’ya geldiniz. Devletimiz, bayrağımız, şehitlerimiz için bunca yolu bizimle yürüdünüz ve bizi ayrıca mutlu ettiniz. Bu çerçevede POLİS MEDYA ekibini canı gönülden tebrik ediyor ve bu anlamı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunuyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

İnebolu Kaymakamı A.Atakan ATASOY 12 km’lik yürüyüşün ardından İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ile birlikte ilk öğlen yemeği molasında yürüyüşçülere kendi elleriyle yemek dağıtımı yapmanın mutluluğunu yaşadı.

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN

FOTOĞRAF: Celal BEKİROĞLU


www.polisbasin.com
www.polismedya.com.tr
www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.