SON DAKİKA

AÇIK ALANLARA SİGARA YASAĞI

ASAYİŞGenelGÜNDEMSAĞLIKSONDAKİKA

KAYSERİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN 2018 YILI AB PROJESİ KABUL EDİLDİ

Bu haber 04 Ekim 2018 - 19:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün “Dezavantajlıların Trafiğe Adaptasyonunda Yetişkin Eğitiminin AB Standartlarıyla Uyumlaştırılması” başlıklı proje teklifi, 326 proje teklifi arasından kabul edilen 18 proje içerisinde yer alarak, azami 15.714 Avro hibe desteği ile kabul edildi.

Proje, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilecek. 12 ay sürecek olan projeye Utena Üniversitesi ev sahipliği yaparken, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Kocasinan Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü, Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği de ortaklık edecek.

HEDEF

Projenin temel hedefi; Kayseri ilinde dezavantajlı sürücülerin ( 60 yaş üstü sürücüler, engelli ve mülteci sürücüler) trafiğe adaptasyonuna yönelik yetişkin eğitimi veren eğitimcilerin, Avrupa Birliği standartlarında eğitim alması ve proje hedeflerine ulaşması adına güncel ve modern tekniklerde daha nitelikli eğitimci olabilmesini sağlamak, tüm Kayseri ilinde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlardaki dezavantajlı yetişkin bireylerin bu konuda eğitimlerini Kocasinan Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde sertifikalı olarak gerçekleştirmek ve dezavantajlıların AB standartlarında yaşamlarına katkı sağlayacak.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje, Hazırlık faaliyetleri, Hareketlilik faaliyetleri ve Değerlendirme ve Yaygınlaştırma faaliyetleri olmak üzere üç ana faaliyet şeklinde yürütülecek. Proje dezavantajlıların yaşamlarını kolaylaştırmakla birlikte sunulan eğitim sonunda kendilerine sertifika verilecek.
Haber : Sümer TAŞKIRAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.