MESLEĞE GİREN POLİSLER, POLSAN’DAN BUGÜNÜN PARASIYLA 350 BİN LİRA EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen “Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri “ne katılan İçişleri Bakanı Soylu, 15 Temmuz’dan sonra polislerin çok yoğun mesai yaptığına işaret etti.

İçişleri Bakanı Soylu, bu dönem içerisinde polis teşkilatının mesai saatleri konusunda serzenişte bulunmadan çalıştığını, çalışma periyodunun, ilk önce 12/24, birçok ilde hem 12/36 hem de 8/24 olarak oluşturulduğunu kaydetti.

EVLİLİK YILDÖNÜMÜ İZNİ

Bakanı Soylu, “Şu ana kadar 42 bin 221 polisimiz evlilik yıl dönümü iznini kullandı. Bundan en çok mutlu olan biziz. Memleketi için şehadeti göze alan, büyük fedakârlık yapan polisimize her şey helaldir.” dedi.

POLSAN ÖZ VARLIĞINI İKİ KATINA ÇIKARDI

Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) FETÖ’nün oyuncağı haline geldiğine ve orada da bazı düzenlemeler yaptıklarına dikkat çeken Soylu, “Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımız polis sandığını iyi yöneterek, minimum 500 bin liraya çıkartmaktır. Bir iddiayı ortaya koyduk. 4 yıldır polis sandığımızın yönetiminde, arkadaşlarımızın gayretiyle karlılık, verimlilik, iyi portföy yönetimi ortaya koyarak hakikaten öz varlığımızı iki katından fazlaya çıkardık. Tam bir verimlilik yönetimi gerçekleştirdik. Kimse kusura bakmasın, isterseniz yarıştıralım. Türkiye’de portföy yönetimi konusunda polis sandığı örnek bir yönetim tarzı ortaya koydu.”

SPOR OLİMPİYATI GELİYOR

Gelecek yıl sürprizleri olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, “Jandarma, sahil güvenlik, polis teşkilatımız ve İçişleri Bakanlığı teşkilatımız güzel bir spor olimpiyatı yapacağız. Hazırlıklar yapılıyor. Bunun da bir sosyal etkinlik ve heyecan oluşturacağına inanıyorum.” diye konuştu.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.