SON DAKİKA

POLİS MEMURU ÖMER FARUK TEKAĞAÇ ŞEHİT OLDU

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKATRAFİK

AKINCI ÜSSÜ DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI

ASAYİŞGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKA

ÜLKE GENELİNDE 4 GÜN BOYUNCA KOVİD 19 DEENETİMLERİ YOĞUNLAŞTIRILACAK

ASAYİŞDÜNYAEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSAĞLIKSONDAKİKA

MGK: TÜRKİYE’NİN GÜNEY SINIRINDA BİR TERÖR KORİDORUNA KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEK

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKA

MİLLİ GÜVENLİK KURULU CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Bu haber 21 Mart 2019 - 0:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Güvenlik Kurulu, 20 MART 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında  toplandı. Toplantı sonrasında bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında, ülkemizin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmelerin bütün yönleriyle ele alınarak, milli birlik ve beraberliğimiz ile bekâmızı tehdit eden FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG VE DEAŞ başta olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadele hakkında kurul’a bilgi sunulduğu aktarıldı.

Toplantıda, Türkiye’nin; bütün terör örgütleriyle mücadelesini, geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceği vurgusu yapıldığı bildirildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimlerinin yurt bütününde huzur ve güven içinde gerçekleştirilmesi için yetkili kurumlarca alınan tedbirlerin gözden geçirildiği ifade edildi.

Suriye’nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğü çerçevesinde tüm terör örgütlerinden temizlenmesi, ülkeye huzur ve barış ortamı getirilmesi için Türkiye’nin gösterdiği gayretlerine kararlılıkla devam edeceği; Güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulandı.

İSLAMOFOBİ ve SALDIRI

Yeni Zelanda’da masum insanların yalnızca inançlarından dolayı hunharca katledildiği terör saldırısı şiddetle kınandı ve yaşanan hadise tüm yönleriyle istişare edilerek, Türk düşmanlığını da ihtiva ettiği anlaşılan islam karşıtı ırkçı zihniyeti besleyen iklimin, bireysel ve organize unsurlarının deşifre edilip kararlılıkla üzerine gidilmesi gerektiği dile getirildi.

Bunun yanı sıra giderek şiddet ve teröre dönüşen islam ve müslüman düşmanlığına çeşitli gerekçelerle göz yumulmasının, benzer saldırılara zemin hazırlayacağı uyarısında bulunulduğu aktarıldı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.