SON DAKİKA

NARKOTİK KÖPEKLERİMİZİN MUHTEŞEM SHOW’U IDEF’19’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu haber 07 Mayıs 2019 - 19:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne Bağlı olarak Narkotik Daire Başkanlığı bünyesinde Narkotik Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü’nde görevli  uzman ekipler ve görevli narkotik köpekler IDEF’19 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

Fuara, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Bakan Soylu, narkotik köpeklerin gösterilerini ilgiyle izledi ve memnuniyetini dile getirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi olarak Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü’nde 35 dalda Eğitim planlaması yapıldığını belirten görevli uzman polis hem ulusal hem uluslararası çapta narkotik birimlerine aktif olarak eğitim verdiklerini, bunlardan birinin de köpek eğitimi ile alakalı modüler eğitimler olduğunu aktardı.

Uzman Polis sözlerine şöyle devam etti: “ 10 dalda köpek eğitimlerimiz mevcut. Bunlardan bazıları; iz takip, operasyon köpeği, narkotik köpeği, atlayıcı köpek…

Türkiye’de taşra birimleri, merkez teşkilatı ve uluslararası birimlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

NARKOTİK DAİRE BAŞKANLIĞIMIZIN MASKOTU ‘PABLO’ İSİMLİ KÖPEĞİMİZDİR

Uzman Polis, IDEF’19’a toplam 5 köpekle stanttaki yerlerini aldıklarını, bunlardan 2’sinin 4 aylık Alman çoban köpeği olduğunu belirtmenin yanı sıra ‘ ‘MİŞA’ isimli narkotik görev köpeğinin de uzun zamandan beridir kendileriyle birlikte çalıştıkları ve güzel bir dost olduğu ifadelerini kullanarak sözlerine şöyle devam etti: “ İnsanlara hayvan sevgisini aşılamanın bizler için önemi çok büyük. Bu çerçevede insanlarla iletişimdeki en güzel dostumuz olan ‘PABLO’ isimli köpeğimiz aynı zamanda Narkotik Daire Başkanlığımızın adeta maskotu haline gelmiştir. Tüm köpeklerimiz gibi PABLO köpeğimizi de çok seviyoruz. IDEF’17, 19, fuarına katılım gösterdik. Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımızın teveccühü ile nasip olursa IDEF’21 Fuarına da katılmayı planlıyoruz.”

KÖPEK EĞİTİMİ, NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE

Uzman Polis, ulusal ve uluslararası alanda özellikle yurt içinde destek vermenin yanı sıra uluslararası alanda da kendileriyle işbirliği kurmak isteyen ülkelere eğitim desteği sağladıklarını ifade etti. Uzman Polis: “ Başta narkotik ve bomba arama köpeklerimiz olmakla birlikte Suç ve Suçlarla Mücadelede görev köpeklerimizi kullanıyoruz. Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı olarak, suç ve suçlarla mücadeleye devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Yavru Köpeklerin üzerlerindeki yelekte “Büyüyünce Narkotikçi olacağım” yazısı dikkat çekerek konuklara tebessüm dolu anlar yaşattı.

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN

FOTO: Ferhat PİŞKİN

KAMERA: Hakan TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.