SON DAKİKA

ÖZ TAŞIMA İŞ SENDİKASI 3. OLAĞAN KURULU TOPLANDI

Bu haber 07 Nisan 2019 - 22:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öz Taşıma İş sendikası ve Hak İş bünyesinde düzenlenen 3. Olağan Kurul Toplantısı 7 Nisan 2019 tarihinde Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleşti. 

Toplantıya Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı ve Hak İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Üst Düzey Bürokratlar, Milletvekilleri, Ülkemizin bir çok ilinden gelen Öz Taşıma İş Sendikası ve Hak İş sendikasının üyeleri ve çok sayıda konuk katılım gösterdi. 

Toplantı 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla start verdi. 

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay çoşkulu bir şekilde karşılanarak ve o çoluğa aynı ölçüde karşılık vererek çıktığı kürsüde bir konuşma gerçekleştirdi. Mustafa Toruntay konuşmasına şöyle başladı: “Bugün burada bu salonda sadece gelen konuklar yok aynı zamanda ezilen Filistinliler var. Ahmed-i Hani, Mevlana, Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaşi Veli gibi değerlerin maneviyatları var.”

Öz Taşıma İş Sendikası ve Hak İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, güce teslim olmayan, sözünden dönmeyen ve emeğe sahip bir konfederasyon olduklarından dolayı Halep, Gazze, Arakan, Somali ve Cenevre’nin gözünün bugün burada olduğuna dikkat çekti. Toruntay, yine bugün bu salonda “Kudüs işgal altındayken ben nasıl uyuyabilirim” diyen Selahattin Eyyubilerin, “Şehit kanıyla alınan topraklar parayla satılamaz” diyen Abdülhamit hanların, “Vatan bir bütündür parçalanamaz” diyen onurlu Öz Taşıma İş Sendikası üyelerinin olduğunu sözlerine ekledi. 

Salondaki üylerin “ Toruntay nerede biz oradayız. Öz Taşıma İş seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla sık sık sözü kesilen Genel Başkan Mustafa Toruntay, “ Asıl ben sizlerle gurur duyuyorum” şeklinde karşılık verdi.

2012 yılının Kasım ayında kurulan Öz Taşıma İş Sendikası’nın Hak İş çatısı altında emek, ekmek ve hak için çıktığı bu yola kutlu onurlu bir yürüyüşle bugünlere geldiğini söyleyen Toruntay, taşımacılık iş kolunda çalışan işçilerin yalnız olmadıklarını göstermek için kurulan sendikanın çok zorlu süreçlerden geçmesine rağmen tecrübeli kadrosuyla emek mücadelesini verdiklerini ifade etti.

“GİDEMEDİĞİN YER, DOKUNAMADIĞIN İNSAN SENİN DEĞİLDİR”

Toruntay, sektörün sorunlarını bilip ve gerekli adımları atarak, sendikanın sorunlarına kalıcı çözümler getirebilmek için yoğun bir mesai harcamakta olduklarını belirtti. Toruntay: “ bugün burada iz bırakan sendikacılık temasıyla gerçekleştirdiğimiz 3. Olağan Genel Kurulumuzun sendikal mücadeleye ciddi katkılar sunacak Hak İş çatısı altında yapmanın ne denli önemli olduğunu herkese birlikte göstereceğiz” diyerek Öz Taşıma İş ve Hak İş ile koordineli çalışmanın önemine vurgu yaptı. 

Sahada üyelerininin yanında olarak onları her anlamda desteklediklerine de değinen Mustafa Toruntay sendikanın, 

‘Gidemediğin yer, dokunamadığın insan senin değildir’ anlayışı ile yol aldıklarının altını çizdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.