POLİS MEDYA İSTANBUL EMNİYET MD. ÇALIŞKAN İLE EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİNDE

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği’ni ziyaret ettik.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayasıyla Edirnekapı Şehitliği’nde şehitleri anma programı düzenlendi. Programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, 3. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Daysan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, il protokolü, sivil toplum kuruluşları, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Şehitler Anıtı’na çelenk bırakılması ile başlayan tören, saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende bir konuşma yapan Vali Vasip Şahin, “Çanakkale tarihi kahramanlıklarla dolu, milletimizin vatanı söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini bütün dünyaya gösterdiği, Mehmetçiğin istiklal uğruna şehadet ile ebediyeleştiği yerdir. Çanakkale bu topraklardaki varlığımızı kazımak isteyenlere karşı imkansızlıklar içinde yazılan bir destan, insanlık tarihinde eşine az rastlanır şerefli bir mücadeledir” dedi.

Vali Şahin, yaptığı konuşmanın ardından beraberindekilerle birlikte şehitlerin mezarlarını ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Programda Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Vali Şahin, ardından İstiklal Marşı’nın yazarı milli şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarını ziyaret etti.

 

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.