SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

POLİSİMİZİN YAŞAM AZMİ VE SANAT TUTKUSU

Bu haber 21 Mart 2019 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkent Ankara’ya bağlı Etimesgut İlçesi her geçen gün kendini geliştirmekte ve yenilemekte olan bir ilçedir. Tabi ki belediyeciliğin de bu anlamda önemli katkıları mevcuttur. 

Belediyecilik özünde kalplere dokunma sanatıdır. Bu sözü somut bir şekilde hayata geçiren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’ta bir ilki başararak çok sayıda engelli vatandaşlarımızın hayatlarına dokunmayı başarmıştır. İşte o hayatlardan biri de Etimesgut Belediyesi tarafından kurulan Sadettin Gürbüz Engelsiz Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine katılarak, harika el sanatları icra eden Emekli Polis Memurumuz Yusuf Şahan. Kendisiyle yaptığımız röportajda geçirdiği bir ameliyat neticesinde talihsiz bir durum yaşayarak parapleji rahatsızlığına yakalandığını ifade eden Emekli Polis Memuru Yusuf Şahan, geçirdiği rahatsızlığa rağmen hayata tutunarak, her engelli gruba hitap eden ve deneyimli uzman eğitmenler eşliğinde eğitim verilen bu merkezde çeşitli kurslara katıldığını, bir çok sanat icra ettiğini aktardı. Özellikle mozaik ve kokulu mum kurslarında büyük bir özveriyle ortaya koyduğu eserleri konuşturan Emekli Polis Memuru Yusuf Şahan, birçok kursiyerlere de umut ışığı olmakta.

Emekli Polis Memuru Yusuf Şahan:  “Haftanın her günü belirli saatler içerisinde Engelli Aile Yaşam Merkezine gelerek, sanat atölyelerinde el işleri yapmaya çalışıyorum. Her detayı düşünülmüş olan bu merkezdeki birçok sosyal etkinliklere katılıyorum. Bu bağlamda başta Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel olmak üzere, merkezimizde bize eğitim veren tüm öğretmenlerimize, hayatlarımıza dokundukları ve bizlere eşsiz ortam ve olanak sundukları için sizin nezdinizde kendilerine sonsuz minnettarlığımı sunuyorum” sözleriyle duygularını dile getirdi. 

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.