SON DAKİKA

“POLSAN’A BUGÜN GİREN MEMUR ARKADAŞIMIZ EMEKLİ OLDUĞUNDA 500 BİN LİRA İKRAMİYE ALACAK”

Bu haber 20 Haziran 2021 - 18:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) 52’nci Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Soylu, POLSAN’da FETÖ’nün de oyunları olduğunu belirterek, “Orayı nasıl istismar ettiğini, içini nasıl boşaltmaya çalıştığını, buradan kendine ait nasıl bir sonuç üretmeye çalıştığını da ihmal etmemek lazım. Polis sandığı FETÖ’nün midesinden çekilip alınan ve mensubiyeti bulunan polis arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur. Bundan sonra inanıyorum ki atılacak adımlar çok daha güçlü bir şekilde gelecekte buluşturacak” dedi.


GÜVENLİK MALİYETİ YÜKSEK ÜLKEDEYİZ

İçişleri Bakanı Soylu, kurumların artık kendi sürekliliğine dönük yapıları oluşturduğunu kaydederek, “Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda profesyonellik oranımız yüzde 100’e ulaştı. Jandarma Genel Komutanlığı’mızın profesyonelleşme oranı yüzde 82’ye çıktı. Gelecekte POLSAN ve benzeri kurumlar sayesinde tıpkı Türkiye’nin savunma sanayinde yerlilik oranını konuştuğumuz gibi güvenlik kurumlarımızın ekonomik olarak kendi kendine yeterlilik oranını konuşmaya, bir iddia ortaya koymaya başlayabileceğiz. Bunu hedeflerimiz arasına katmalıyız çünkü güvenlik maliyeti yüksek bir ülkede yaşıyoruz” diye konuştu.


TÜRKİYE BULANIK SU DEĞİLDİR


Van ve Mardin’de düzenlenen operasyonlara değinen İçişleri Bakanı Soylu, “Ayın 17’sinde Van’da arkadaşlarımız, aracı durduruyorlar ve içinden C4 patlayıcı düzenekle araçtaki 3 kişiyi ele geçiriyorlar. Gideceği yol güzergah, oluşturacağı maliyet ve hepimize yükleyeceği büyük üzüntü ve moralsizlik elbette ülkemizi etkileyecektir. Dün yani ayın 18’inde Mardin Nusaybin’de, o da 1,6 kiloluk plastik patlayıcı, yine 3 kişinin bulunduğu bir araçta yine arkadaşlarımızın dikkatleri ve tedbirleri sayesinde hem de bir büyük şehrimize yolculuk yapmak üzere ele geçirildi. ‘Bulanık suda balık avlamak isteyenler olabilir’, bu cümle çok kullanıyor. Türkiye’nin etrafı bulanık olabilir; ama Türkiye bulanık su değildir. Türkiye eski Türkiye değil. Birkaç olayla Türkiye’nin dengesini değiştirebilmeye çalışan, çalışmayı düşünenler Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışanlar, sonra bir tarafa geçip avuçlarını ovuşturmayı bekleyenler, bilsinler ki hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalacaklardır” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, yılbaşından bugüne kadar engellenen olaylara da değinerek, “Yılbaşından bugüne kadar 100’e yakın takribi olarak da şöyle söyleyeyim; hazır patlama anında olabilecek olayı engelledik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz; Türkiye’nin üzerine eğer fırsat verilirse hangi oyunların oynanabileceğini, Türkiye’yi istikrardan nasıl uzaklaştırmak isteyebileceklerini de biliyoruz. 7-24 çalışıyoruz ve buna fırsat vermeyiz” açıklamasında bulundu. 


POLİSLİK ADANMIŞLIK MESLEĞİDİR


Polislere güvendiklerini söyleyen Bakanımız Sn. Soylu, “Bu milletin verdiği emaneti, huzur, güven ve istikrar içinde yarınlara taşımak sorumluluğumuzdur. Elin adamlarını sevindirmeyelim. Polislik mesleği bir maaş mesleği değildir. Kim öyle düşünüyorsa bir gün durmasın. Polislik mesleği adanmışlık mesleğidir. Ücreti memleket sevgisidir, ederi bayrak sevgisidir, sorumluluk şehitlerinedir. Onun için kimsenin elini ovuşturmaya fırsat veremeyiz. Buradan milletimizin de huzur ve güven içinde olmasını, birtakım akıl karıştırıcılara ve provokatörlere fırsat vermeyeceğimizi bilmesini bize itimat etmesini, evlatlarına güvenmesini bir kez daha ifade etmek istiyor, istirham ediyorum” dedi.

POLSAN’A  BUGÜN GİREN MEMUR ARKADAŞIMIZ  EMEKLİ OLDUĞUNDA 500 BİN LİRA İKRAMİYE ALACAK

Soylu toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün POLSAN’a giren memur arkadaşımız emekli olduğunda 500 bin lira ikramiye alacak. Bugün buna ulaşabilmenin gururu içerisindeyiz. Önümüzdeki 2 yıl için hedefimiz üye sayımızı 150 bine çıkarmaktır. Bizim Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarımız uçak biletlerini POLSAN’dan alıyor. Onbinlerce konaklama yapıldı. POLSAN Turizm şu an çok iyi bir noktada. Bolu Highway Outlet’te de iyi noktadayız. Orayı sömürüyorlardı. Yüzde yüz’ü alındı ve başarılı şekilde yürütülüyor. Ankara Sigorta’yı bazı akıl daneler satmak istiyorlardı. Satmayalım, diye direndik. Kârlılık açısından POLSAN’a ciddi katkı sağlıyor. iki yıl önce ne olacağı belli değildi, bu şirketin. Mahkeme mahkeme uğraştık, buraya kolay kolay gelinmedi. Sadece elimizdeki varlıklarla yetinmedik. Savunma Sanayi ve Bilişim’e girdik. Havelsan ile ortaklık yaparak, şirket kurduk.” dedi.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.