SON DAKİKA

“Promosyon sözleşmesi imzalanmadı”iddialarına karşılık suç duyurusu

Bu haber 15 Nisan 2022 - 18:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin banka maaş promosyon anlaşmaları ile ilgili asılsız iddiaları gündeme getirmeye çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Bazı sosyal medya platformunda yer alan Emniyet mensuplarının banka maaş promosyon anlaşmaları ile ilgili doğruyu yansıtmayan mesnetsiz paylaşımlar üzerine Emniyet Genel Müdürlüğünce basın açıklaması yapıldı. Açıklamada:

Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasında 18 Mart 2022 tarihinde imzalanan yeni promosyon protokolüne göre EGM merkez ve 81 il teşkilatında görev yapan personelin maaşlarına her ay 300 TL ilave ödeme yapılacağı, ayrıca bu miktarın 6 ayda bir yapılacak memur maaş zammı oranında arttırılacak olan sözleşmenin geçerlilik süresi 5 yıl şeklinde olacağı belirtildi. 

Bu durumun Emniyet Genel Müdürlüğünün resmî sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama ile tüm teşkilata duyurulduğu, bunun yanı sıra Merkez il teşkilatlarının devam eden banka promosyon anlaşmaları sona erdikçe ek protokol ile yeni yapılan sözleşmeye dahil olunacağı bilgisi aktarıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün: “ İstanbul Emniyet Müdürlüğünün promosyon anlaşmasının 6 ay önce bittiği ve henüz bir sözleşme imzalanmadığı iddaları gündeme getirilerek dezenformasyon yapılmaktadır. Oysa İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün promosyon anlaşması, 31 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek olup, süre sonunda yeni anlaşmaya dahil olunacaktır. Yeni sözleşme gereği yapılacak ödemeden İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün tüm personeli de faydalanacaktır. Bu konuda sahte hesaplardan provakasyon yaptığı belirlenenler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadeleriyle konuya açıklık getirildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN / Ankara 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.