Sahte istihbaratçılar balık gasp etti

Bursanın İznik ilçesinde kendilerini \istihbaratçı, üsteğmen ve astsubay olarak tanıtan H.A.,O.O. isimli iki şahıs göl kenarında balık tutan İ.E. nin olta ile tuttuğu balıkları ve 320 lirasını gasp etti. Bunun üzerine İ.E. şikayetçi olunca jandarma ekipleri sahte istihbaratçıları yakaladı.
İznik İlçesi Müşküle Mahallesinde göl kenarında balık tutan İ.E.nin yanına gelen kimliği belirsiz 2 şahıs kendilerini jandarma istihbarat görevlisi üsteğmen ve astsubay olarak tanıttı. İ.E.nin göl kenarında olta ile tuttuğu balıkları ve üzerinde bulunan 320 lirayı alan gaspçılar kayıplara karıştı.
İ.E.nin şikayeti üzerine İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan özel ekip teknik ve fiziki takibin ardından bu kişilerin İnegöl İlçesinde yiyecek üzerine dükkanı olan H.A. ve arkadaşı çiftçi O.O. olduğunu belirledi. Daha sonra yapılan operasyonda ikamette yakalanan 2 şahıs göz altına alındı.
Gözaltına alınan şüpheliler yağma olayını gerçekleştirdiklerini itiraf etti. H.A., isimli şahıs sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanırken O.O., tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.