SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

Sinopta Çukurbağına inceleme

Bu haber 04 Kasım 2017 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sinop Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Sinop İl Müdürlüğü tarafından, kentin atık yeri olan Çukurbağı mevkisinde incelemeler yapıldı.
Çevre ve Şehircilik Sinop İl Müdürü Oğuzhan Kurt ve Sinop Belediyesi Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan, eski çöplük alanı Çukurbağında incelemelerde bulundu.
Sinop Belediyesi Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan Sinopun faal olarak hizmet veren bir katı atık tesisinin bulunduğunu, Çukurbağı mevkisinin çöplük olarak kullanılmadığını belirtti. Balfidan yaptığı açıklamada, \Biz bu alana asla çöp dökmüyoruz, 17 kilometre ileride katı atık tesisimiz var. Erfelek, Gerze, Türkeli ve Ayancık ilçelerinin de çöpünü biz alıyoruz. Faal olarak hizmet veren bir tesis varken biz çöpü neden bu alana dökelim? Eğer çöpü denildiği gibi buraya dökersek bu alan çöp dağı olur. Günde 11 araç sürekli çöp topluyor. Eğer o 11 araç buraya çöp dökerse bu alana sadece bir günün çöpü sığmaz\ dedi.
Sinop Valiliği ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmadı. Çevre ve Şehircilik Sinop İl Müdürlüğü tarafından deniz kenarında bulunan Çukurbağı ile ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.