SPORDA TEHDİT VE ŞİDDETE GEÇİT YOK

İçișleri Bakanlığı sporda șiddet ve düzenliğin önlenmesi için gerekli  önlemleri alırken, sosyal medya hesaplarından yapılan tehdit ve şiddet içerikli paylaşımlara da geçit verilmediğini açıkladı.

2018-2019 sezonun ilk 17 haftasında sosyal medyada hakaret, tehdit ve şiddet içerikli paylaşım yapıldığı tespit edilen 926 hesap ile ilgili olarak 103 kişi hakkında işlem yapıldığını belirten Bakanlık, hakkında ișlem yapılan 11 şahsa “Seyirden Men Cezası” verilirken, 83 şahıs hakkındaki soruşturma ise devam ettiğini açıkladı. Ayrıca 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında bugüne kadar  23 bin 942 kişi hakkında işlem yapıldığını ve bu kişilerden  4 bin 763’ü hakkında verilen  Seyirden Men Cezası’nın devam ettiği belirtildi.

Bakanlık, bu sezonun 17 haftasında geçen sezona göre polis ve özel güvenlik sayısı yüzde 14 arttığını ifade ederken, tehdit ve hakaret içerikli sosyal paylașım yapan 2 bin 462 hesap tespit edildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığınca  6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair  Kanun kapsamında alınan tüm önlemlerin tribünlere de yansıdığı ve sporda şiddetin azaldığı ifade edildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.