SON DAKİKA

SÜLEYMAN SOYLU: KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRI KABUL EDİLEMEZ

Bu haber 22 Nisan 2019 - 15:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemi meşgul eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda saldırının asla kabul edilemeyeceğini ve tüm yönleriyle araştırıldığını aktardı. Soylu, üzücü hadisenin meydana geldiği an itibariyle güvenlik güçlerinin tam ve doğru bilgilere ulaşmak, olayı tüm yönleriyle aydınlatabilmek için yoğun bir çalışma başlattıklarını söyledi.

SOYLU: ALIŞKANLIKLARIMIZA, KÜLTÜRÜMÜZE, YAŞANTIMIZA YAKIŞMADI

Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Tören esnasında henüz cenaze namazı kılınmadan önce Mansur Yavaş alana gelmiştir, kendisine karşı köylü kadınların kısmi protestosu olmuştur. Sonra alana Kemal Kılıçdaroğlu gelmiştir ve kendisine yoğun sözlü protesto olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu aracına doğru giderken önce sözlü sonra fiziki bir saldırı gerçekleşmiştir. Şehit yakınlarının bulunduğu alandan Kılıçdaroğlu’na açık bir saldırı söz konusudur. Siyasetçiler tabiki sitem ve tepkilerle karşılaşabilirler. Ancak burada fiziki bir saldırı söz konusudur ve bizim bunu tasvip etmemiz mümkün değildir. Alışkanlıklarımız, kültürümüz ve yaşantımızla hiç uyuşmayan bir hadisedir.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olaya karışan 9 kişinin savcılığın talebi üzerine ifadelerinin alınması için getirildiğini bildirdi. Bakan Soylu, Sosyal Medya’nın da etkisi sonucunda ciddi bir bilgi kirliliğinin oluştuğunu ifade ederken, güvenlik güçlerinin de yaşanan hadiseyi tüm yönleriyle ortaya çıkarabilmek için çalıştıklarını belirtti.

Soylu: “Değerlendirmelerimize göre organize bir provakasyon olmadığı görülümüştür. Saldırı ne kadar yanlışsa, bu olaydan siyasi rant çıkartmak da o kadar yanlıştır” sözlerini sarfetti.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.