SON DAKİKA

TARFİK HAFTASI BAŞLADI

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 12:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak değerlendirilmektedir. Trafik Haftası dolayısıyla  karayollarında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının asgari düzeye indirilmesini sağlamak ve kamuoyunda trafik güvenliğine yönelik bilincin artırılması amacıyla ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı, Trafik Haftası dolayısıyla tüm yurtta çeşitli etkinlikler düzenleyecek. 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle,bu yıl ki etkinliklerde  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yaya önceliği teması ön plana çıkarılacağı, Trafik Haftası kapsamında yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenleneceği aktarıldı.

Bakanlık, Milli Piyango  Biletlerinde  ve Spor Müsabakalarında ‘Önceliğin Yayalarda’ olduğu vurgusu yapılarak, geçici trafik  parkurlarında küçük çoçuklara eğitimler verileceğini bildirildi. Ayrıca Trafik Haftası’nda Sosyal Medya’nın aktif kullanılacağı, Radyo ve TV Programlarında haftanın öneminin anlatılacağı, emniyet kemeri kullanımının önemi uygulamalı olarak anlatılacağı, akülü araçlarla eğitim verileceği bilgisini aktardı.

Bunun yanı sıra, son dönemde yürütülen kampanyalar ile Kara Yollarında alınan yoğun güvenlik tedbirleri sonuç vererek 2019’un İlk 4 ayında Trafik kazalarına bağlı can kayıplarının yüzde 41 azaldığı belirtildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.