SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

TRAFİK HAFTASI’NA ÖZEL GİF’LER

Bu haber 06 Mayıs 2019 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca, Trafik Haftası nedeniyle, trafik güvenliğine yönelik  dikkat çekmek için  özellikle çocukların ve  gençlerin yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformu Instagram’a özel Gif’ler hazırladı.

İçişleri Bakanlığı, Karayolu Trafik Haftası nedeniyle, karayollarında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarını asgari düzeye indirilmesini sağlamak ve kamuoyunda trafik güvenliği farkındalığı oluşturmak yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu yıl ki etkinliklerde, Yaya Öncelikli Trafik yılı olması nedeniyle “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla, trafikte yaya önceliğine vurgu yapılıyor.

SOSYAL MEDYA’NIN ETKİN KULLANIMI

Bakanlık özellikle çocukların  ve gençlerin yoğun olarak kullandığı Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kanallarını etkin kullanıyor. Bu kapsamda, Trafik Haftası için hazırlanan özel videolar, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” spotları, emniyet kemerinin kullanımının önemi  gibi bilgileri resmi sosyal medya hesaplarından  paylaşıyor.

TRAFİK GÜVENLİĞİNE FARKINDALIK SOSYAL MEDYA GİF’LERİ İLE DİKKAT ÇEKİLECEK

Bakanlık bu haftaya özel son dönemde sosyal medya kullanıcılarının “hikaye”, “durum” paylaşırken sıklıkla kullandığı hava durumu,lokasyon, ifade gibi Gif’lerden yaralandı.  “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük”, “Hedef Yolda Sıfır Can Kaybı” ve bu haftanın önemini anlatan Gif’leri Instagrama yükledi. Ayrıca bu Gif’lere Whatsapp kullanıcıları da “durumlar” kısmından ulaşabilecek.

GİF’LER İLK DEFA BİR DEVLET KURUMU TARAFINDAN KULLANILDI

Daha önce birçok marka çalışmalarına dikkat çekmek için bu gif’lerden yararlanırken, ilk  defa bir devlet kurumu çalışmalarında bu Gif’leri kullanıyor.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.