SON DAKİKA

AKINCI ÜSSÜ DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI

ASAYİŞGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKA

ÜLKE GENELİNDE 4 GÜN BOYUNCA KOVİD 19 DEENETİMLERİ YOĞUNLAŞTIRILACAK

ASAYİŞDÜNYAEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSAĞLIKSONDAKİKA

MGK: TÜRKİYE’NİN GÜNEY SINIRINDA BİR TERÖR KORİDORUNA KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEK

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKA

TERÖRDEN ARINDIRILMIŞ BELEDİYELERE, HİZMETTE TAM NOT

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİTERÖR

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ DENETİMİ, KURAL İHLALİNE CEZA

Bu haber 30 Nisan 2019 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ile Valiliğini trafikte ‘Yaya Önceliği’ konusunda uyardı. Emniyet ve Jandarma Trafik Birimleri yarından itibaren trafikte yaya önceliği denetimlerinin arttırılacağı aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne Bakan Süleyman Soylu imzalı “Yaya Önceliği/ Güvenliği”  genelgesi gönderdi. Genelgede,  2018 yılında ülke genelinde; kaza yerinde 495, kaza sonrası 30 günlük süreçte hastanede 992 olmak üzere toplam 1.487 yaya trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı kazaların yaklaşık yüzde 17’si yayaya çarpma şeklinde iken toplam ölümlerin ise yüzde 22,3’ünü yayalar oluşturduğu ifade edildi.

Bakanlık, Tüm kolluk personeli görevi esnasında veya dışında, trafik ışığı bulunmayan yaya, okul geçitleri işe kavşaklarda, yayalara öncelik vermeyen sürücülere ‘ Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı’ düzenleyebileceklerini bildirdi. Ayrıca yayaların kaldırım yerine taşıt yolunda yürümelerine neden olan kaldırım üstü araç parklanmalarına izin verilmeyeceğini ve cep telefonu denetimlerin artacağı bilgisini aktardı.

İçişleri Bakanlığı tüm kolluk kuvvetlerinin görevli olacağını belirtirken, bunun yanı yaya önceliğine vurgu yapan, farkındalığı artırmaya yönelik çalışmaların Mayıs ve Haziran aylarında da kararlılıkla sürdürülerek, karayolu üzerine çizilen “önce yaya” ikonlarının 01 Temmuz 2019 tarihine kadar tamamlanması için ilgi  mülki idare amirleri koordinasyonunda gerekli tedbirlerin alınacağı da aktarıldı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.