SON DAKİKA

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİNE GÖRSEL DESTEK

Bu haber 06 Mart 2019 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre, trafikte yaya önceliğine görselle dikkat çekilerek, sürücülerin şeritlerde ve geçiş çizgilerinde yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken “Önce Yaya” uyarılarını görmeleri sağlanacağı belirtildi.

Bakanlık, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışmalarına devam ederek 81 il valiliği, il emniyet müdürlüğü, il jandarma komutanlığına genelge gönderdiğini bildirdi. Trafik uygulamasına ilk defa giren bu düzenlemenin trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için hazırlanan “Önce Yaya” görsellerini sürücülerin görebileceği şekilde illerde yaya ve okul geçitleri önüne çizilmesinin istendiği ifade edildi. Șeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne  çizilecek olan bu görseller sayesinde sürücülere, önceliğin yayalarda olduğu uyarısı yapılması amaçlandığı aktarıldı.

Bu kapsamda Bakanlık; Yollara  “Önce Yaya” görseli çizileceğini, araç sürücülerinin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken, güvenle  yavaşlayabileceği, durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanarak, “Önce Yaya” görselleri şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne uygun şekilde çizdirileceğini belirtti. 

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.