SON DAKİKA

TRT’DEN POLİS GÜNÜNE ÖZEL KONSER

Bu haber 14 Nisan 2019 - 19:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TRT Genel Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen Polis Günü Özel Konseri canlı olarak yayınlandı.. Program öncesinde bir resepsiyon verildi.  

Ankara TRT Arı Stüdyosu’nda gerçekleştirilen programa, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Terörle Mücadele Daire Başkanı ve 15 Temmuzgazisi Turgut Aslan, eski Bingöl Emniyet Müdürü gazi Atalay Ülker, daire başkanları ve çeşitli birimlerden emniyet personeli katıldı.  

Orkestra şefliğini Ömer Hayri Uzun’un yaptığı TRT sanatçılarından oluşan koronun ardından İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevik Sesler Korosu da “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Çanakkale Türküsü”nü seslendirdi.

Ayrıca ünlü sanatçılarından Yusuf Güney, Ziynet Sali ve İsmail Altunsaray’da programda sahne aldı.

Konser, TRT Müzik kanalından “Merkez Dinlemede Polis Haftası Özel” program ismiyle canlı olarak yayımlandı. 

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce ve Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya, TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren adına TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu’ya plaket takdim etti. İnce, programda yaptığı konuşmada, bütün projelerde TRT ailesinin desteğini gördüklerini belirterek başta TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren olmak üzere TRT çalışanlarına teşekkür etti.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ise konser programının hazırlanmasındaki katkılarından dolayı başta TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren olmak üzere TRT çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ise TRT olarak polislere keyifli dakikalar yaşatmak için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirterek “Allah’tan ülkenin güvenliği ve huzuru için çalışan polisleri korumasını diliyorum.” dedi.

Program tüm sanatçılarla birlikte Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın “Memleketim” şarkısını seslendirmesiyle sona erdi.

Haber: Halis KAHRAMAN  

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.