SON DAKİKA

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

Üniversite öğrencisi Ağrıda berberlik yaparak okuyor

Bu haber 04 Kasım 2017 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ağrıda okuyan Şanlıurfalı üniversite öğrencisi okul masraflarını çıkarmak için gündüz saatlerinde babadan kalma berberlik mesleğini yaparken, geceleri ise eğitimine devam ediyor.
İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Antrenörlük Eğitimi Bölümü 2. öğretim 1. sınıf öğrencisi Umut Bozkurt, harç parası ve okul masrafını karşılamak için berberlik yaparak eğitimini sürdürüyor. Bozkurt, memleketi olan Şanlıurfanın Viranşehir ilçesinde babasının yanında öğrendiği berberlik mesleğini üniversiteyi kazandığı Ağrıda devam ettiriyor. Okumayı çok sevdiğini ve maddi imkansızlıklar nedeniyle çalışmak zorunda kaldığını belirten Bozkurt, işini severek yaptığını söyledi.
Zaman zaman arkadaşlarını da tıraş ettiğini ifade eden Bozkurt, \Şanlıurfa Viranşehirliyim. BESYOda okuyorum, akşamları da üniversiteye gittiğim için gündüz vakitlerinde ek olarak da kuaförde çalışıyorum. Bu işi çocukluğumdan bu yana, babamın, ağabeyimin ve dayımın yanında çalışarak öğrendim. 12 yıldır devam ettiriyorum ve Ağrıda da çalışıyorum. Memleketimde de sürekli berberlik yapıyorum, çünkü mesleğim benim, başka mesleğim olmadığı için bu işi yapıyorum\ dedi.

\Haftanın her günü hemen hemen bir arkadaşımı tıraş ediyorum\
Ağrıya ilk geldiğinde çarşı merkezinde gezerken tesadüfen iş bulduğunu vurgulayan Bozkurt, \Ben çarşıdan eve doğru gidiyordum, sağa baktım camda ‘kalfa aranıyor yazısını gördüm. İçeri girdiğimde Melih ağabey ile görüştüm. Bana ağabeylik yapar mısın? dedim. Gerçekten de çok iyiler, Allah hepsinden razı olsun. Beni işe aldı. Yaklaşık olarak bir aydır çalışıyorum. Sabahları saat 08.00de iş yerine geliyorum. Saat 15.00te işten ayrılıyorum. Saat 17.00de üniversitedeki derslere yetişiyorum, saat 20.00de evde oluyorum. Her gün bu şekilde çalışıyorum. Bu arada vizeler başladı, vizelere de çalışacağız. O yüzden bayağı zorlu bir süreç, hem okul hem berberlik çok zor oluyor. Zaten berberliği yapan bilir. Öğrenci arkadaşlarım da benim berberlik yaptığımı biliyorlar. Haftanın her günü hemen hemen bir arkadaşımı tıraş ediyorum. Bugün de tıraş ettim, sağ olsunlar yardımcı oluyorlar. Zaten hepsinin başımın gözümün üstünde yeri var\ ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.