SON DAKİKA

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu haber 19 Eylül 2019 - 23:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2019 – 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden yapılmaya başladı.

 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2019 – 2020 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI

Başvuru Formları

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu Başvuru Formu için tıklayın…

09 Eylül 2019

09 Ekim 2019

Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…

15 Eylül 2019

30 Ekim 2019

Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…
(Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için)

15 Eylül 2019

30 Ekim 2019

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere veriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı uyarısında bulunarak, her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursları’nın Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulacağı bildirildi. Başvuruda bulunan öğrencilerin KYK bursu almaya hak kazanması halinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs başvurusunun dikkate alınmayacağı, KYK öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirileceği aktarıldı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.