SON DAKİKA

VALİ ÇAKIR : “HALKIN İÇİNDE OLACAĞIZ”

Bu haber 20 Haziran 2020 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kastamonu Valiliğine atanan Avni Çakır görevine başladı.
Valilik binası önünde düzenlenen törene Garnizon Komutanı Albay Gamzi
Cumhurbaşkanlığımızın 09 Haziran 2020 tarihli ve 2020 / 274 sayılı kararnamesiyle Kastamonu Valiliğine atanan Valimiz Sayın Avni Çakır ilimizdeki yeni görevine başladı.
Vali Çakır’ı Valilik binası önünde Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Kastamonu Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Hamdi Topal, Baro Başkanı Avukat Özgür Demir, Eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri karşıladı.
“KASTAMONU’YA VALİ OLARAK ATANMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYDUM”
Makamına geçtikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Çakır, “Kurtuluş Savaşımızın simge şehirlerinden birisi olan eşsiz tarihi ve doğası ile huzur bölgesi, evliyalar diyarı, kadim şehir Kastamonu’ya Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duydum” dedi.
Cumhurbaşkanlığının 9 Haziran 2020 tarihli kararnamesi ile Kastamonu Valiliği görevine atandığını ifade eden Vali Çakır, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kendisine duydukları güven nedeniyle teşekkür etti.
Vali Çakır sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni görevimin İlimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Bu yüce millete hizmet etmek büyük bir onurdur. Bununla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız insanı merkez alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşlarımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz. Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz, yaşlı insanlarımız, öğrencilerimiz ve gençlerimizle her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz. Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlere yönelik hizmetler, spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kastamonu İlinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız. İlimizi daha yaşanılabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere kaymakamlarımız, belediyeler, adli kuruluşlar, üniversite, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, muhtarlarımız ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışarak Kastamonu’muzu 2023 Türkiye’sine hep birlikte hazırlayacağız. Bu kapsamda İlimizde önceden başlamış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız. Bunlara ilaveten İlimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. Kastamonu Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile başta Yaşar Karadeniz Valim olmak üzere İlimize hizmet etmiş tüm Valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kastamonulu hemşerilerime selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Haber : Celal BEKİROĞLU

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.