SON DAKİKA

VALİLER BAŞKANLIĞINDA 81 İLDE EŞ ZAMANLI TOPLANTI YAPILDI

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 17:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada:

81 İlde Valiler Başkanlığında Eş Zamanlı “Trafik Değerlendirme” toplantısı yapıldı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 81 ilde, valiler başkanlığında ‘Trafik Değerlendirme’ toplantısı gerçekleştirildi. Toplantılarda, yılın ilk altı ayında ölümlü trafik kazalarındaki yüzde 31’lik azalış, trafik kazalarına bağlı can kayıplarında yüzde 35,2’lik olumlu düşüşle sonuçlanan tedbirlerin iyileştirilmesi ve önümüzdeki dönemde trafikte alınacak ilave yeni tedbirler planlandı.

Toplantılarda, yaya öncelikli trafik  uygulaması, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu kullanımı, makas, drift, motosiklet sürücülerinde kask kullanımı ve usulsüz çakar lamba kullanımı konusunda gelinen son nokta ile trafik konusunda vatandaşları bilinçlendirme ve bilgilendirme için hayata geçirilen yaşam tünellerinin 60 ilde yaygınlaştırılması konuları görüşüldü.

Bakanlık ayrıca toplantıda hız ihlali, yandan ve arkadan çarpma, ışık ihlali sonucu meydana gelen kazalar gibi kaza türlerinin analizi yapılırken, her il için kaza önleme planlarının güncellenmesi ve bu planların eksiksiz uygulanması istendi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.