SON DAKİKA

VALİLER, BÜROKRATLAR VE BAKAN YARDIMCILARI SAHAYA İNİYOR

Bu haber 23 Kasım 2018 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan ‘İzleme ve Değerlendirme Sistemi’ (İZDES) Projesi kapsamında, önceki dönem Valiler, Bakan Yardımcıları ve Bakan Bürokratları sahaya iniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla hayata geçirilen İZDES Projesini, kamu hizmetinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amaçlanıyor.

VATANDAŞLARLA YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Önümüzdeki günlerde 81 ilimize gruplar halinde gerçekleşecek olan proje ile, 40 Önceki Dönem Valisi, Bakanlık taşra teşkilatının verimini ölçecek. Bakan Yardımcıları Başkanlığı’ndaki Bürokratlar ise sahaya inerek vatandaşların memnuniyetlerini sorgulayarak halkın nabzını tutacak. Emniyet, Asayiş, Trafik, 112 Acil Çağrı, Nüfus, Göç vb. hizmetlerden yararlanan vatandaşlarla yüz yüze görüşerek hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini ölçecek. Ziyaret sonrasında oluşturulan rapor çözüm önerileriyle birlikte merkeze iletilecek.

Proje, İZDES1 ve İZDES2 olmak üzere iki etap halinde yürütülecek.

İZDES1’de illerde İçişleri Bakanlığı’na bağlı birimlerin hizmet kapasitelerinin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletilmesini sağlayacak

İZDES2 ile ise, halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen uygulamalarla ilgili muhtarlar, örgütleriyle görüş alış verişinde bulunacak.

Bakan Yardımcıları ve beraberindeki Bürokratların yıl sonuna kadar 81 ilin tamamına gidilmesi hedefleniyor.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.