SON DAKİKA

YARALI ÖĞRENCİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Bu haber 07 Temmuz 2019 - 17:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada;

Konya/Meram Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Hasan Demirhan, Veli Karameşe, Berkan Burak Dursun ve Uğur Kuşcu’nun, bu sabah saatlerinde Isparta Aksu ilçesi Dedegöl dağına yaptıkları tırmanış, neredeyse öğrencilerden birinin ölümü ile sonuçlanıyordu.

4 tıp fakültesi öğrencisi, tırmandıkları Dedegöl dağından inişe geçtikleri sırada, öğrencilerden Hasan Demirhan’ın ayağının kayması sonucu kayalık alandan sürüklenerek 20 m. aşağı düştü.

Gelen yardım çağrısı üzerine, bölgeye Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edilerek, yaralanan öğrencinin sarp ve kayalık bölgeden tahliyesi için çalışma başlatıldı.

Bölgeye helikopter sevk edildi, yaralı öğrenci kurtarıldı.

Karadan tahliyenin yaralı öğrenci için risk teşkil etmesi nedeniyle bölgeye helikopter talep edildi. Aydın Jandarma Filo  Komutanlığınca görevlendirilen Skorsky tipi helikopter ile bölgeye ulaşan Jandarma Arama Kurtarma Timi, yaralanan öğrenciyi bulunduğu yerden kurtardı. Kurtarılan öğrenci tedavi ve muayenesi için helikopterle hastaneye götürüldü. Hastenede tedavi altına alınan  öğrencinin, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.