SON DAKİKA

YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİNE DİKKAT!

Bu haber 27 Ocak 2019 - 15:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Özel Haber )

Dolandırıcılar yeni bir yöntemle AVM’lerde sahnelere çıktı.
Dolandırıcılar, bu kez AVM’lerin otoparklarında pusuya yatarak, özellikle yaşlı ve bayanları hedef alıyor. Vatandaşların AVM’lerde park etmelerini bekleyip ve uzaklaşmalarından sonra araçlara yönelerek, hedeflerindeki araçların çalışmasına engel olacak kablo soketlerini çıkarıyor, ya da kesiyorlar.
Bu durumdan habersiz mağdurlar dönüşlerinde araçlarını çalıştırmaya kalktıklarında arıza ile karşılaşınca ne yapacaklarını bileyemiyorlar. Tam da bu esnada pusudaki dolandırıcı mağdurun yanına giderek, tamirci olduğunu belirtiyor, yardım önerisiyle arızaya bakıyor, tespit ettiğini söylüyor ve önce vatandaşı rahatlatıp, güven aşılıyor. Ardından otomobilin bir parçasının arızalı olduğunu, bu parçanın kendisinde bulunduğunu belirterek, söktüğü sağlam kendi aracına ait parçayı yeniymiş gibi bir bedelle yerine takıyor. Mağdur olan vatandaş iyi niyetine güvendiği dolandırıcının tuzağına düşüp, bu fahiş bedeli kabul ediyor ve durumdan habersiz, parasını bu sahtekârlara kaptırmış oluyor.
Kendileriyle görüştüğümüz oto tamircileri benzer durmalarla sıklıkla karşılaşmaya başladıklarını belirterek, vatandaşların dikkatli olması ve bu tür durumlarda kendi tamircilerinden yardım almaları konusunda uyarıda bulunuyorlar. Ayrıca AVM yönetimlerinin de bu tür durumlara karşı güvenlik tedbirlerini artırması gerektiğine işaret ediyorlar.

Haber: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.